پلمب ۵۵ مرکز پخش کالاهای بهداشتی و دستگیری ۱۳ محتکر

0

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا گفت: برخورد پلیس با محتکران، گرانفروشان و فرصت طلبانی که لوازم ضدعفونی و بهداشتی را احتکار کنند قاطعانه خواهد بود.

 

 به گزارش پایگاه خبری سبز البرز، سردار محمدرضا مقیمی” در خصوص اقدامات پلیس در برخورد با محتکران اظهار داشت:  از اسفند سال گذشته بیماری کرونا در کشور مردم را درگیر خود کرد و در این میان افراد سودجو و فرصت طلب از فضا و التهاب بوجود آمده سوء استفاده کرده و اقدام به گرانفروشی و احتکار کالاهای بهداشتی برای کسب سود و منفعت خارج از عرف اسلامی می کنند که ناراحتی و نگرانی هموطنان را به همراه داشته است.

وی با بیان اینکه در موج اول و دوم شیوع کرونا پلیس امنیت اقتصادی به خوبی و قاطعانه با محتکران و اخلالگران بازار کالاهای بهداشتی در چارچوب قانون برخورد کرده است افزود: در شرایطی که همه باید پشتیبان یکدیگر بوده تا بر بیماری کرونا غلبه کنیم این دسته افراد سودجو و فرصت طلب با خودخواهی تنها به فکر پر کردن جیب های خود بوده و سلامت و جان دیگران برایشان اهمیتی ندارد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا تصریح کرد: پلیس امنیت اقتصادی همه روزه همانند روزهای ابتدایی ورود ویروس کرونا به کشور فعالیت داروخانه ها و واحدهای صنفی عرضه کننده لوازم بهداشتی را زیر نظر دارد تا با شناسایی افراد فرصت طلب مانع دست یابی آنها به اهدافشان شود که خوشبختانه تا حد زیادی نیز موفق بوده است.

سردار مقیمی ادامه داد: در هفته گذشته کارآگاهان پلیس مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس امنیت اقتصادی در نقاط مختلف کشور در بازدید از دو هزار و ۳۱۳ باب داروخانه، انبار و مرکز پخش کالاهای بهداشتی پس از شناسایی مراکز پخش متخلف ، بیش از یک میلیون و ۸۱ هزار عدد انواع کالاهای بهداشتی شامل: انواع ماسک، دستکش،محافظ صورت(شیلد) لباس پزشکی(گان) به همراه یک هزارو ۴۱۶ لیتر انواع ضدعفونی کننده(محلول،الکل و…) را کشف کردند.

این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: در این راستا کارآگاهان پلیس مبارزه با جرایم اقتصادی ۵۵ باب مرکز پخش متخلف را پلمب و ۱۳ محتکر را دستگیر کردند که پس از تشکیل پرونده کالاهای مکشوفه به وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی و محتکران دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی تحویل اداره تعزیرات در استان های هدف شدند.

سردار مقیمی ضمن اشاره به اینکه عزم و اراده پلیس امنیت اقتصادی و دستگاه قضائی برای برخورد با محتکران و اخلالگران اقتصادی امروز جدی تر ار هر زمان دیگری است گفت: پلیس امنیت اقتصادی به عنوان مدافعان امنیت اقتصادی کشور تا لحظه ریشه کن شدن بیماری کرونا در کنار مدافعان سلامت و مردم بوده و با اشرافیت اطلاعاتی مانع از اخلال در توزیع و عرضه کالاهای بهداشتی در کشور خواهد شد.

 رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از هموطنان خواست: در صورت اطلاع و آگاهی از هرگونه فعالیت غیرقانونی اقتصادی و احتکار هرنوع کالا، موضوع را از طریق فوریت های پلیسی ۱۱۰ به پلیس گزارش کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.