شرکت ریلاینس هند از غول نفتی آمریکا پیشی گرفت

شرکت نفتی هند که در زمینه های مختلفی از جمله مخابرات نیز فعال است از غول نفتی آمریکا یعنی اکسون پیشی گرفت و به دومین شرکت جهان از لحاظ دارایی پس از شرکت آرامکوی عربستان تبدیل شد.

0

به نقل از اویل پرایس، شرکت نفتی هند که در زمینه های مختلفی از جمله مخابرات نیز فعال است روز جمعه از غول نفتی آمریکا یعنی اکسون پیشی گرفت و به دومین شرکت جهان از لحاظ دارایی پس از شرکت آرامکوی عربستان تبدیل شد.

شرکت ریلاینس با ارزش ترین شرکت هند محسوب می شود و در زمینه های متنوعی از جمله پالایش نفت فعالیت می کند. رسانه های هندی اعلام کردند که سرمایه گذاری ریلاینس در بازار این کشور در روز جمعه به ۱۸۹ میلیارد دلار (۱۴.۱ تریلیون روپیه) رسید و از سرمایه اکسون پیشی گرفت.

بر اساس این گزارش، اوایل روز جمعه، سرمایه گذاری اکسون در بازار ۱۸۵.۵۸ میلیارد دلار بود.

ریلاینس اولین شرکتی هندی محسوب می شود که به سرمایه بیش از ۱۴ تریلیون روپیه در بازار دست یافته است. سهام این شرکت در هفته های اخیر پس از سرمایه گذاری غول های فناوری مانند گوگل افزایش یافته است. شرکت آمازون نیز قصد دارد ۹.۹ درصد از سهام ریلاینس را بخرد.

بر اساس اعلام اکونومیک تایمز، طی ۵ هفته گذشته، شرکت ریلاینس اینداستریز ۳۹ میلیارد دلار به ارزش خود در بازار اضافه کرده است. در ۱۴ جلسه معاملاتی گذشته، سهام این شرکت به حدی صعود کرد که ۲۹ میلیارد دلار آمریکا به سرمایه این شرکت اضافه شد.

موکش آمبانی، رئیس شرکت ریلاینس اینداستریز از ماه ژانویه در فهرست میلیاردرهای بلومبرگ ۹ پله پرش کرده است چرا که سهام شرکتش با سرمایه گذاری های اخیر شرکت هایی مانند فیسبوک ، سیلور لیک و بی پی، ۱۳۵ درصد از کمترین قیمت خود در ماه مارس افزایش پیدا کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.