تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی در اولویت قرار دارد

معاون وزیر صنعت:

0

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تأمین به موقع مواد اولیه مورد نیاز صنایع، یکی از کلیدی‌ترین موضوعات در این وزارتخانه به شمار می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، فرشاد مقیمی با اشاره به شرایط اقتصادی خاصی که کشور در آن قرار دارد، اظهار داشت: در بخش تولید با توجه به نامگذاری امسال به نام سال رونق تولید توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی و بحث صیانت از تولید در فضای کسب و کار کنونی، لزوم مدیریت بهتر بر بخش تولید داخلی بیش از پیش احساس می‌شود.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در شرایط کنونی کشور و با توجه به مسئله تحریم، حوزه تولید در نوک پیکان تحریم‌ها قرار دارد؛ چرا که دشمنان ایجاد اختلال و مشکل در تولید کشور را هدف‌گذاری کرده‌اند تا تولید ما دچار مشکل شود.

لزوم رصد به موقع فعالیت واحدهای تولیدی

مقیمی لزوم رصد به موقع فعالیت واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: تعامل با صنایع در همه استان‌ها باید بیش از گذشته افزایش یابد تا با رصد و شناسایی مشکلات شاهد ایجاد رونق در بخش تولید کشور باشیم.

وی تأمین مواد اولیه واحدهای صنعتی را نیز یکی از کلیدی‌ترین محورها در رونق تولید برشمرد و افزود: بسیاری از واحدها در شرایط کنونی با افزایش تولید به رونق صنعت کمک کرده‌اند و ما با شناسایی به موقع مشکلات می‌توانیم از این فرصت‌ها برای ارتقا وضعیت صنعت بهره‌مند شویم.

به گفته معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، رصد و پایش واحدهای تولیدی در حفظ و صیانت از تولید واحدهای صنعتی، بسیار مؤثر خواهد بود.

مقیمی در ادامه مهمترین برنامه‌های معاونت امور صنایع وزارت صنعت در سال رونق تولید را بازسازی و نوسازی و بکارگیری ظرفیت‌های خالی صنایع برشمرد و گفت: توسعه و تعمیق ساخت داخل در همه زمینه‌های دارای ظرفیت و توانمندی در داخل کشور به ویژه صنایع نساجی و پوشاک، محصولات لوازم خانگی و خودرو از جمله برنامه‌های است که در سال جاری از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

تمرکز بر تأمین منابع مالی بنگاه‌ها

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اجرای برنامه‌های حمایتی با تمرکز بر تأمین منابع مالی بنگاه‌ها و محوریت اجرای تبصره ۱۸ گفت: اعتبارات مربوط به بازسازی و نوسازی صنایع و احیا واحدهای صنعتی مربوط به تبصره ۱۸ قانون بودجه تخصیص یافته است و استان‌ها باید در جذب این اعتبارات برای رفع مشکلات صنایع استان‌ها تلاش کنند.

مقیمی در ادامه از مدیران و معاونان شهرک‌های صنعتی سراسر کشور درخواست کرد، نسبت به مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی تابعه بیش از پیش حساس باشند و در راستای رفع مشکلات آن‌ها اقدامات لازم را بدون در نظر گرفتن هیچ محدودیتی انجام دهند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ در ادامه بر استفاده از ظرفیت ستاد تسهیل و کارگروه‌های استانی تاکید کرد و گفت: برای رفع مشکلات بانکی و گمرکی واحدهای صنعتی و تولیدی در سراسر کشور، کارگروه‌های مشترک وزارت صنعت با بانک مرکزی و گمرک به صورت مستمر تشکیل می‌شود و مدیران استانی با شناسایی چالش‌های واحدهای صنعتی می‌توانند با انعکاس موضوعات، رفع این مشکلات را تسریع بخشند.

مقیمی افزود: علاوه بر بررسی مشکلات صنایع در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نشست‌هایی با مالکین و سهامداران واحدهای صنعتی که به هلدینگ‌ها واگذار شده اند نیز برگزار خواهیم کرد و رفع موانع و مشکلات این دسته از بنگاه‌ها نیز در دستور کار قرار دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.