رشد ۵۰ درصدی ورود گردشگر خارجی با وجود تشدید ایران هراسی

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز ،علی اصغر مونسان در ساری افزود : البته در سال ۹۷ تحریم‌ها روی حوزه گردشگری هم از طریق لغو یا کاهش پروازهای مستقیم خارجی اثر گذاشت ، اما خوشبختانه بازارهای منطقه‌ای و چین را به دستور کارمان در جذب گردشگر خارجی قرار دادیم و اثرات را خنثی کردیم .
وی گفت : از نظر گردشگران ورودی از کشور ترکیه به کشورمان حدود ۷۴ درصد رشد را شاهد بودیم و ورودی گردشگران کشورهایی چون ارمنستان، آذربایجان، روسیه، عراق و عمان نیز با رشد قابل توجهی همراه بوده است.
معاون رییس جمهوری برقراری روادید یک طرفه در مورد برخی از این کشورها همچون عمان را یکی دیگر از عوامل افزایش سفر گردشگران خارجی بویژه در حوزه گردشگری سلامت عنوان کرد.
مونسان با اعلام این که امسال هم برنامه‌های دقیقی برای افزایش گردشگران چینی طراحی شده است ، گفت : چین کشوری است که سالانه ۱۲۰ میلیون گردشگر به خارج می فرستد ، اما سهم ایران از این رقم بسیار ناچیز و حدود یکهزار و ۵۰۰ تا یکهزار و ۷۰۰ نفر است.
وی برنامه میراث فرهنگی کشور را افزایش سهم گردشگران چینی به رقم ۲ میلیون نفر اعلام کرد.
رییس سازمان میراث فرهنگی کشور صبح امروز شنبه به منظور افتتاح چند پروژه گردشگری و تفریحی وارد مازندران شد.
مونسان که از غرب مازندران وارد این استان شد ، ابتدا از کارگاه قالی بافی و صنایع دستی در شهرستان کلاردشت بازدید و سپس در نشست هم اندیشی توسعه صنعت گردشگری این شهرستان شرکت کرد.
وی همچنین در ادامه سفر دو روزه اش هتل سه ستاره پرشیا نوشهر را افتتاح و از بازارچه صنایع دستی هتل ۵ ستاره الماس قو خاورمیانه شهرستان عباس آباد بازدید کرد.
بازدید از چند پروژه در دست ساخت در شهرستان محمود آباد و بازدید از مسجد جامع در حال مرمت ساری هم دیگر برنامه های نخستین روز سفر معاون رییس جمهوری به مازندران بود.
مونسان قرار است فردا نیز علاوه بر شرکت در نشست مشترکی با حضور نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی ، دیدار با استاندار مازندران و بررسی آخرین وضعیت مرمت مسجد جامع ساری در مراسم جشن تجلیل از نوروزبانان استان شرکت کند.
افتتاح رستوران در بهشهر، بازدید از پایگاه جهانی باغ تاریخی عباس آباد و افتتاح همزمان ۲۵ اقامتگاه بوم‌گردی در شیرگاه هم از دیگر برنامه‌های روز دوم سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به استان مازندران است.
در این سفر دو روزه شماری از معاونان و مدیران سازمان میراث فرهنگی و نیز مسئولان استانی را همراهی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.