وصول ۵۰ هزارمیلیاردی بدهی دولت در سال جاری

زدا اعلام کرد؛

0

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه بودجه امسال سازمان ۱۲۲ هزار میلیارد تومان است، گفت: در سال جاری ۵۰ هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به تامین اجتماعی وصول خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، محمدحسن زدا در همایش تأمین اجتماعی، کسب و کارهای نوین و رونق تولید که امروز در مرکز همایش‌های نگین برگزار شد، گفت: به منظور رفع مشکلات جامعه کارگری و کارفرمایی، هیئت مدیره و جامعه کارگری و کارفرمایی پای کار آمدند و بانک عامل پای کار آمدند تا با هماهنگی با آنها بتوانیم مشکلات این افراد را حل کنیم.

وی با اشاره به اینکه وصول ۳ هزار میلیارد تومان در بخش بیمه‌ای کار بسیار سختی بود که میسر شد، گفت: همچنین هزار میلیارد تومان نیز از صرفه جویی در بخش درمان به دست آوردیم تا سازمان را از بحران نجات دهیم.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی با تأکید بر اینکه در سال ۹۷ از سوی شرکت سرمایه گذاری شستا ۴ هزار میلیارد تومان سود به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شد، افزود: همچنین در اسفندماه نیز ۱۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پرداختی داشتیم و این آمارها نشان می‌دهد اقدامات خوبی در سازمان تأمین اجتماعی انجام شده است.

وی در مورد افزایش میزان مستمری‌های امسال نیز گفت: با پیشنهاد کانون بازنشستگان و با توجه به شرایط اقتصادی و نظر شورای عالی کار میزان مستمری‌ها مشخص شد که با تصویب هیئت وزیران از اردیبهشت ماه این افزایش‌ها اعمال می‌شود.

زدا تصریح کرد: میزان پیشنهادی افزایش حقوق در راستای حفظ قدرت خرید مردم بوده که البته نمی‌تواند سفره‌های مردم را رنگین کند.

وی با اشاره به اینکه تشکیلات سازمان تأمین اجتماعی نیازمند بازنگری گفت: باید اقداماتی انجام دهیم تا تأمین اجتماعی پویا و چابک شود.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه در سال جاری باید ۵۰ هزار میلیارد تومان از دولت وصول کنیم، گفت: البته این وصول‌ها به شکل نقدی نیست، به همین دلیل طرح‌ها و پروژه‌هایی را تعریف کردیم تا این مبلغ را غیرنقد دریافت کنیم.

زدا گفت: در حال حاضر ۴۲ میلیون نفر تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند که حدود نیمی از جمعیت کشور را در برمی گیرد.

وی با تأکید بر اینکه یک میلیون و ۲۰۰ هزار کارفرما و ۱۴ میلیون بیمه شده تحت پوشش هستند، افزود: بودجه امسال تأمین اجتماعی ۱۲۲ هزار میلیارد تومان است.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت: در سال جاری سعی داریم خدمات غیرحضوری را برای بیمه شدگان گسترش دهیم و همچنین به سمت کسب و کارهای نوین گام برمی داریم.

زدا از حذف دفترچه‌های بیمه در مراکز ملکی خبر داد و گفت: با این اقدام دفترچه بیمه از حالت چک سفید خارج شده است و همچنین داروهای بدن سازی بیشترین هزینه بخش دارویی را تشکیل می‌دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.