پنج پرونده قتل در قزوین منجر به رضایت شد

رئیس شوراهای حل اختلاف استان قزوین:

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز، به نقل از روابط عمومی دادگستری قزوین، حجت الاسلام علی زمانی در همایش منادیان صلح که در سالن اجتماعات دادگستری کل استان قزوین برگزار شد، گفت: اعضای شورای حل اختلاف استان ۹۴۷ نفر هستند که از این میان ۲۴۶ همکار روستایی، ۱۶۲ مسئول دفتر،۱۳۹ همکار ستادی و چندتن از قضات محترم با شوراهای حل اختلاف همکاری دارند.

وی افزود: در سال جاری توانستیم ۶۰ هزار فقره از پرونده‌های قضایی استان را در شوراهای حل اختلاف مختومه کنیم که ۳۲ درصد آن به صلح و سازش ختم شد.

حجت الاسلام زمانی یکی از مشکلات اصلی شورای حل اختلاف را قانون استخدامی کارکنان دانست و گفت: در این خصوص همکاران شورای حل اختلاف مراجعات متعددی دارند و اظهار می کنند که هنوز وضعیت استخدامی آنها مشخص نشده است.

این مقام قضایی ادامه داد: قانون شورای حل اختلاف برای بار مجدد تمدید شده و امیدواریم که با پیگیری نمایندگان مجلس و رییس کل دادگستری بتوانیم مشکلات حقوق و پرداخت های کارکنان را تابع قانون کار بیاوریم.

حجت الاسلام زمانی در پایان تقارن این جلسه با ولادت حضرت فاطمه (س) را مبارک دانست و یادآور شد: قدر این ایام را باید بیشتر بدانیم تا در راستای اهداف متعالی قوه قضاییه حرکت کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.