مربیان پرورشی بیانیه گام دوم انقلاب را چراغ راه خود قرار می دهند

معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش:

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز؛ علیرضا کاظمی معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش در مراسم گرامیداشت هفته تربیت اسلامی، روز امور تربیتی و روز میلاد فاطمه زهرا(س) که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، ضمن گرامیداشت این ایام گفت: امور تربیتی در سال های ابتدایی برای حفظ و ترویج اصول انقلاب اسلامی و جلوگیری از نفوذ افکار التقاطی شکل گرفت و فراز و فرودهایی طی کرد.

وی ادامه داد: بررسی پیشینه امور تربیتی نشان می دهد که سربازان عاشقان عرصه تعلیم و تربیتی برای انجام ماموریت های خود در راستای پرورش استعدادها و تربیت دینی آنها، شناساندن چهره دشمنان و تبیین فرهنگ دفاع مقدس و… تلاش های گسترده ای از خود نشان دادند.

وی ادامه داد: در دهه پنجم انقلاب متناسب با نیازهای امروز دانش آموزان، ما به تغییر در برنامه ها و افزایش نقش معلمان در فرایندهای تربیت و حذف برخی فعالیت های کم بازده و استفاده از ظرفیت هنر، رسانه و مدرسه محوری و افزایش مشارکت دانش آموزان و اولیا در برنامه ها تاکید داریم.

کاظمی بیان کرد: ما به عنوان سربازان ولایت بیانیه گام دوم انقلاب را به عنوان منشور تربیتی چراغ راهمان قرار خواهیم داد تا با تمام توان تحقق بخش فرمایشات مقام معظم رهبری باشیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: تامل و تعمق در رسالت‌های امور تربیتی، سند تحول بنیادین و تعمق در فرمایشات مقام معظم رهبری در این حوزه حاکی از اثر بخشی این حوزه و رویکرد تمام ساحتی و تربیت متوازن دانش آموزان دارد.

کاظمی اظهار کرد: توانمندسازی روانی و اجتماعی برنامه‌های فوق برنامه و تلاش برای روحیه نشاط و شادابی از جمله برنامه‌هایی است که از طریق افزایش فعالیت‌های اردویی، تئاتر، سرود و استفاده از گنجینه اردوی راهیان نور مورد توجه است. همچنین ترویج فرهنگ عفاف را سرلوحه کار قرار دادیم و تحقق این رویکرد نیازمند راهنمایی و حمایت‌های آموزش و پرورش است که امیدواریم به عنوان سربازان انقلاب با تمام وجود آماده در خدمت پیاده سازی سیاست‌های آموزش وپرورش گام برداریم.

وی بیان کرد: انتظار داریم در راستای ماموریت‌های تربیتی برخی از نیازهای ما مورد اهتمام جدی قرار گیرد از جلمه آنکه در شرایط فعلی تغییر ساختار حوزه پرورشی تغییر ساختاری نداشته باشد و تقویت شود و آسیبی به آن وارد نشود.

کاظمی ادامه داد: قانون احیای معاونت امور تربیتی در گزینش، آموزش و نگهداشت نیروی انسانی بر اساس همان قانون ادامه داشته باشد.

وی بیان کرد: توسعه، بازسازی و شاداب سازی فضاهای پرورشی در دستور کار باشد. سال‌هاست کانون‌های تربیتی و دارالقرآن‌ها مورد غفلت قرار گرفته است و هیچ کمک و تخصیص اعتباری نداشته است. علاوه بر آن مدرسه محور کردن فعالیت‌های پرورشی از دیگر مسائل مورد توجه است که باید در دستور کار قرار بگیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.