قم مرکز منطقه‌ای توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان شد

با امضای توافقنامه‌ای؛

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز، مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی کشور بعد از ظهر پنج‌شنبه در نشست با شرکت‌های دانش بنیان استان قم با بیان اینکه این صندوق بانک نیست، گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان یک موسسه مالی دولتی توان محدودی دارد.

علی وحدت با بیان اینکه باید بستر حمایت از شرکت‌های فناور نوپا را فراهم کنیم، گفت: اگر ۶۵ شرکت دانش‌بنیانی که در قم وجود دارد به سه برابر برسد حمایت‌های ویژه‌ای از آنها خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه استان قم ظرفیت‌های فناوری خوبی دارد، گفت: بر این اساس با امضای تفاهم نامه‌ای پارک علم و فناوری استان قم را مرکز منطقه‌ای توانمندسازی شرکت‌های دانش بنیان معرفی کردیم.

رتبه آخر قم در زمینه وقف علم و فناوری

رئیس پارک علم و فناوری استان قم نیز در این نشست با اشاره  به فعالیت ۶۵ شرکت دانش‌بنیان در استان قم اظهار کرد: خوشبختانه بسته‌های طراحی شده برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان با چشم انداز ترسیم شده نظام همخوانی قابل توجهی دارد.

سید حسین اخوان علوی با بیان اینکه در زمینه وقف علم و فناوری رتبه آخر را داریم، گفت: این رتبه برای شهر مذهبی و پر خیر و برکت قم رتبه خوبی نیست و باید با ثبت ۲ وقف علم و فناوری خود را از رتبه آخر نجات دهیم.

رئیس پارک علم و فناوری استان قم با اشاره به تصویب ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی برای استان قم تصریح کرد: این تسهیلات از طریق صندوق پژوهش و فناوری کریمه به شرکت‌های دانش‌بنیان استان پرداخت می‌شود.

شایان ذکر است در این نشست شرکت‌های دانش بنیان ضمن طرح مسائل و درخواست‌های خود، در جریان آخرین بسته‌های حمایتی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری قرار گرفتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.