طرح مازندران پاک و میراث ماندگار، با عزم همگانی به بار می نشیند

استاندار مازندران در مراسم آغاز طرح مازندران پاک؛

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در مراسم آغاز طرح مازندران پاک و تداوم طرح میراث ماندگار در قائمشهر – بابل، عنوان کرد: برای صیانت از اقلیم و طبیعت مازندران، طرح میراث ماندگار و مازندران پاک را استارت زده ایم و با حمایت مردم و تشکل های مردم نهاد برای تحقق آن تلاش خواهیم کرد.

استاتدار مازندران با اعلام این که در سال های اخیر به میراث های عظیم خود یعنی درخت و جنگل کم توجهی کرده ایم و مازندارن بدون درخت قابل تصور نیست، افزود: پیش بینی ما در استان مازندارن کاشت یک میلیون اصله نهال است که به نظر می رسد این تعداد افزایش یابد، چرا که طبق آخرین آمار طی هفته گذشته ۲۵۰ هزار اصله نهال توسط بخش خصوصی با هزینه خودشان تامین و در حال کاشت است.

حسین زادگان با اشاره به این که کاشت نهال در مازندران باید استمرار پیدا کند، خاطرنشان کرد: نباید این کار مقطعی، نمادین و شعاری باشد بلکه باید در طول سال استمرار یابد.

وی یادآور شد: درست است که اسفند ماه زمان کشت و زراعت چوب است ولی باید به زراعت چوب هم به عنوان کار اقتصادی و هم زیست محیطی نگاه ویژه داشته باشیم و در سطح فراگیر به آن بپردازیم.

استاندار مازندارن با تاکید بر این که پاکیزه نگه داشتن محیط های عمومی در استان باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود، گفت: متاسفانه در استان مازندران طی سال های اخیر در کنار جاده ها و معابر شاهد ریختن زباله و نخاله های ساختمانی بوده ایم و طرح مازندران پاک با این هدف شروع شده که محیط استان را زباله زدایی کنیم و به وضعیتی برسانیم که در شان فرهنگ مازندران باشد.

حسین زادگان افزود: طرح مازندارن پاک با کمک دهیاری ها، شوراها، کارکنان دولت و مردم با فرهنگ سازی تداوم می یابد تا بتوانیم استانی پاکیزه داشته باشیم .

وی گفت: موضوع مازندارن پاک موضوعی نیست که توسط دولت و دستگاه های دولتی قابل حل باشد. زباله های چندین ساله باقی مانده در محیط های عمومی مانند حاشیه خیابان ها و جاده ها توسط یک دستگاه قابل جمع آوری و پاکسازی نیست و همه دستگاهها و مردم باید در این زمینه همکاری کنند.

استاندار مازندران با تاکید بر این که تا قبل از پایان سال باید پاکسازی مبادی ورودی شهر انجام شود ، گفت : از همه مهم تر باید کار تبلیغاتی در ورودی محورهای استان مازندارن توسط فرماندارن انجام شود و آنان هم نسبت به تبلیغ طرح مازندارن پاک اقدام کنند.

وی هدف گذاری طرح مازندران پاک را یک ساله اعلام کرد و بیان داشت: بعد از آن به سراغ طرح های بعدی در استان خواهیم رفت چون در استان مازندران سرمایه های عظیمی همانند آب بندان و دریا وجود دارد که به آن کم توجهی شده است و بنا بر این در این زمینه هم نیازمند عزم همگانی هستیم تا بتوانیم در ورود گردشگر به این استان موفق عمل کنیم.

در این مراسم نمادین ۲۵۰ اصله نهال در حاشیه جاده قائمشهر – بابل توسط استاندار مازندران و همراهان غرس شد.

بر اساس اعلام مسئولان محلی، در جاده قائمشهر به بابل و فرعی جاده قراخیل به سمت قائمشهر ٢ هزار اصله نهال غرس خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.