رونمایی از شبکه اطلاع رسانی هوشمند دانشگاه پیام نور در سال ۹۸

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از دانشگاه پیام نور، محمد علی کریمی از رونمایی فاز اول شبکه اطلاع رسانی هوشمند دانشگاه در اوایل سال ۹۸ خبر داد و افزود: این شبکه با رویکرد خدمات اینترنتی به دانشجو در بستر موبایل در اوایل سال آینده راه اندازی می شود.

وی در نشست با اعضای هیات علمی در دانشگاه پیام نور خراسان رضوی بر لزوم استفاده بهینه از ظرفیت های دانشگاه و ساختار مند شدن آنها تاکید کرد و افزود: تشکیل انجمن های کارآفرینی دانشجویی از جمله اقدامات مهم معاونت های فرهنگی و دانشجویی و پژوهش و فناوری با همکاری معاونت فرهنگی است که می تواند در مهارت افزایی دانشجویان نقش ویژه ای داشته باشد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه پیام نور، تالیف ۶ هزار کتاب توسط اعضای هیئت علمی، تولید ۲۵۰۰ عنوان کتاب درسی و برخورداری از ۶ هزار عدد تجهیزات پیشرفته تحقیقاتی در ۳۷۴ مرکز و واحد را بخشی از دستاوردهای دانشگاه پیام نور دانست و با اشاره به کیفیت آموزش و پژوهش در دانشگاه پیام نور افزود: کسب رتبه های ممتاز در آزمون های استخدامی، رتبه های تک رقمی آزمون وکالت و سهم ۳۰ درصدی فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور در آزمون کارشناسی ارشد خود دلیل محکمی بر کیفی بودن سیستم آموزشی و پژوهشی این دانشگاه است.

وی دانشجو و محتوا محوری را مهم ترین مشخصه دانشگاه پیام نور عنوان کرد و اظهار داشت: دانشگاه پیام نور تنها دانشگاهی است که به دلیل آزمون های متمرکز و یکسان در سراسر کشور همانند یک کنکور سراسری میزان دانش دانشجویان را می آزماید و این ویژگی در هر آزمون درس، در افزایش سطح علمی فارغ التحصیلان این دانشگاه بسیار موثر است.

وی اشتغال به کار اکثر دانشجویان دانشگاه پیام نور در کنار تحصیل را از ویژگی های خاص و بارز این دانشگاه در قیاس با سایر دانشگاه ها عنوان کرد و افزود: شیوه آموزش ترکیبی و تلفیقی بدون اجبار حضور مداوم در کلاس های درس، گزینه بسیار مناسبی در دانشگاه پیام نور است که موجب می شود سهم بالایی از دانشجویان این دانشگاه را شاغلین تشکیل می دهند.

کریمی بر نقش ویژه اعضای هیئت علمی در ارتقای برند علمی و پژوهشی دانشگاه تاکید کرد و گفت: اساتید دانشگاه پیام نور باید ضمن حضور فعال در عرصه های پژوهشی و تحقیقاتی، انگیزه و رغبت مشارکت دانشجویان در این فعالیت ها را نیز افزایش دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.