امسال ۱۵ هزار میلیارد تومان وام ازدواج پرداخت شده است

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان:

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از پایگاه خبری ورزش و جوانان گیلان ،تندگویان با بیان اینکه دوره مذکور تاکنون برای حدود یک هزار نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است، گفت: این میزان اشتغال از طریق پرداخت تسهیلات از صندوق کارآفرینی امید صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه به اعضای تشکل تسهیلات تا سقف یکصد میلیون تومان با سود ۴ درصد پرداخت می شود، اظهار کرد: توانمندسازی سمن ها در حوزه کسب و کار برای نخستین بار توسط وزارت ورزش و جوانان اجرایی می شود.
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: این وزارتخانه عهده دار ایجاد اشتغال برای جوانان نیست و مسئولیت آن را وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر عهده دارد، اما وزارت ورزش و جوانان به عنوان یاریگر ورود کرده و موفق بوده است و امیدواریم سال آینده تسهیلات افزایش پیدا کرده و به صورت قانونمند و تخصصی در شبکه ها توزیع شود.
تندگویان با بیان اینکه به دنبال ایجاد و رونق اشتغال جوانان هستیم، گفت: خوشبختانه طی دو سال گذشته بودجه ستادی وزارت ورزش و جوانان افزایش داشته و برای سال ۹۸ یکصد میلیارد تومام پیش بینی شده است که رشد دو برابر را نشان می دهد، اما این اعتبار برای کار کردن در حوره جوانان که ۲۶ میلیون نفر از جمعیت کشور را تشکیل می دهند کم است.
وی از سایر وزارتخانه ها خواست در حوزه اشتغال قدم های محکم تری بردارند و یادآور شد: امسال ۱۴۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در حوزه کسب و کار جوانان پرداخت کردیم و امیدواریم مجموع تسهیلات در سال آینده به ۳۸۰ میلیارد تومان برسد.
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: در حوزه جوانان اعتبارات متعددی از جمله وام ازدواج وجود دارد و امسال ۱۵ هزار میلیارد تومان وام به یک میلیون زوج پرداخت کردیم لذا برای سال آینده افزایش ۳۰ میلیون تومانی خواهیم داشت و دولت متعهد به پرداخت ۳۰ هزار میلیارد تومان وام ازدواج است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.