آموزش حقوق شهروندی/ برنامه مقابله با آسیب‌های نوپدید برای دانش‌آموزان دختر

مدیرکل امور زنان وزارت آموزش و پرورش خبر داد

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، همایش گرامیداشت هفته تربیت اسلامی، روز امور تربیتی و روز میلاد حضرت فاطمه(س) و روز زن در مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

فرحناز مینایی پور مدیرکل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش در این مراسم اظهار کرد: مهم‌ترین مأموریت این دفتر شامل توجه به شاخص‌های عدالت جنسیتی، توسعه شایستگی‌ها و نقش‌آفرینی زنان و دختران در عرصه‌های مختلف، دستیابی به آموزش و پرورش مبتنی بر تفاوت‌های فردی و کاهش محرومیت در بخش دختران است.

وی ادامه داد: دفتر امور زنان در تدوین برنامه سالیانه خود علاوه بر توجه به مأموریت‌ها و وظایف خود، توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، مبانی نظری سند تحول بنیادین و برنامه‌های زیرنظام‌ها، اولویت‌های دولت، برنامه‌های وزیر آموزش و پرورش و انتظارات معاونت زنان و خانواده رئیس‌جمهور را سرلوحه کار خود قرار داده است.

مینایی‌پور اضافه کرد: این دفتر با به‌روزآوری و بهینه‌سازی فعالیت‌های خود در سال جاری و به منظور انجام اقدامات مربوط به تحکیم بنیان خانواده، برنامه گفت‌وگوی ملی خانواده و کاهش شکاف بین نسلی را برنامه‌ریزی کرده است و جهت برقراری عدالت تربیتی ویژه دختران، بررسی و تحلیل کیفی مبانی نظری سند تحول بنیادین و برنامه درسی ملی از منظر وظایف و مأموریت‌های دفتر امور زنان را برای تبیین بسته سیاستی ستاد در دست اقدام دارد.

وی افزود: از دیگر برنامه‌ها، آموزش حقوق شهروندی ویژه دختران با تألیف کتاب‌های حقوق شهروندی، تألیف کتاب خوب زیستن در مسیر زندگی مشترک با مشارکت معاونت پرورشی و فرهنگی برای ایجاد آمادگی‌های قبل از ازدواج برای دانش‌آموزان دختر پایه یازدهم، مقابله با آسیب‌های نوپدید با برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی از جمله آشنایی با فضای مجازی و مخاطرات آن، زمینه‌سازی حضور فعال دختران در فعالیت‌های اجتماعی با طراحی دوره آموزشی، افزایش مشارکت‌های اجتماعی ویژه دختران، تقویت هویت جنسی دختران با تهیه دو عنوان برنامه و گنجاندن در زیرنظام برنامه درسی و پیگیری تحقق انتصابات مدیران زن است.

مدیرکل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه به مناسبت چهل سالگی انقلاب، کتاب مدیران زن آموزش‌ و پرورش در چهل‌سالگی انقلاب نیز گردآوری و تهیه شده است، گفت: سرود ویژه دختران تهیه شده است که هدف از تهیه آن، تقویت هویت دختران، افزایش شادی و نشاط در مدارس دخترانه و ارتقای سلامت آنان است.

عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این مراسم اظهار کرد: بی‌شک کارهایی که در این چهل سال انجام گرفته نقش مؤثری در شکل‌گیری تمدن اسلامی تاریخ معاصر ما داشته است و معاونت پرورشی در طول این چهل سال، کارنامه‌ای زرین داشته است‌‌.

وی با اشاره به حضور بانوان در این مراسم، ادامه داد: ناگفته نماند نقش بی‌بدیل معاونت زنان در عدالت جنسیتی بر کسی پوشیده نیست و این روز را به زنان کشور تبریک می‌گوییم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.