مجمع قایقرانی دموکراتیک بود/ حضور ناظر جهانی جودو منتفی شد

داورزنی در جمع خبرنگاران:

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، مجمع انتخاباتی فدراسیون قایقرانی عصر سه شنبه هفتم اسفندماه با انتخاب علیرضا سهرابیان به عنوان رئیس این فدراسیون به پایان رسید.

در پایان این مجمع، محمدرضا داورزنی معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: امروز شاهد برگزاری یک مجمع دموکراتیک بودیم. برخی دنبال مهندسی کردن انتخابات می گشتند و دیدند که این طور نیست. کاندیداها برنامه های خود را ارائه دادند و در یک رقابت خوب، آقای سهرابیان ۲۱ رأی آورد و رئیس این فدراسیون شد. برخی پیگیر این موضوع بودند که وزارت ورزش دنبال مهندسی کردن انتخابات بوده و از کاندیدای خاصی حمایت می کند، اصلا این طور نیست.

وی افزود: سهرابیان و گل‌محمدی هر دو از چهره های خوب ورزش هستند. سهرابیان برنامه های خود را ارائه داد و با کسب ۴-۳ رأی بیشتر، رأی مجمع را از آن خود کرد. سایر رقبا نیز برنامه های خود را اعلام کردند و در نهایت مجمع ایشان را به عنوان رئیس چهار سال آینده این رشته انتخاب کرد و امیدوارم بتواند از فرصت های خود و همه ظرفیت های این رشته برای ارتقای قایقرانی استفاده کند.

داورزنی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا وزارت ورزش اهل مهندسی کردن نیست یا اینکه مهندسی کردن را بلد نیست؟ گفت: این حرف ها تعبیر غلطی است، در سال گذشته نیز به دفعات شامل برگزاری مجامعی بودیم که فرد انتخاب شده با ۲۰ یا ۲۲ رأی به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب می شد. حتی در انتخابات گلف نیز دیدیم که در مرحله اول، آرا بین سه نفر تقسیم گردید و آرا بسیار به هم نزدیک بود و در نهایت نفر نهایی انتخاب شد. به هر حال هر کاندیدا ارتباط خود را دارد و با هیات ها ارتباط می گیرد تا رأی بیاورد. فلسفه انتخابات این حرف ها را دارد.

وی ادامه داد: وزارت ورزش باید شرایطی را فراهم کند تا ثبت نام از کاندیداها صورت بگیرد، فرآیند تأیید صلاحیت آنها انجام گرفته و در نهایت زمینه برگزاری مجمع فراهم گردد. بالاخره هیات ها تعیین کننده رأی مجمع هستند، ولی وزارت ورزش با هیچ کدام از هیات ها و اعضای مجمع لابی و صحبتی ندارد. برخی خوششان می آید در این خصوص صحبت کنند که این نفر گزینه وزارت ورزش است اما دیدید که این انتخابات کاملا دموکراتیک برگزار شد.

داورزنی در پاسخ به این سؤال که طبق قانون باید کاندیداها فرصت ۱۰ تا ۱۵ روزه را قبل از مجمع برای پیگیری کارهای خود داشته باشند اما لیست تأیید شدگان فدراسیون قایقرانی دو روز قبل اعلام شده بود، گفت: به تک تک این نفرات از قبل گفته شده بود که برنامه های خود را آماده کرده بودند. لیست افراد مورد تأیید پیش از این ارسال شده بود و یک فرصت ۱۰ روزه داشتند.

وی در مورد اتفاقات اخیر فدراسیون جودو و نامه نماینده فدراسیون جهانی نیز گفت: حضور نماینده فدراسیون جهانی در ایران کنسل شده است. مجمع ما در چارچوب قوانین برگزار خواهد شد.

معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر حضور نماینده فدراسیون جهانی جودو در مجمع انتخاباتی این فدراسیون نیز گفت: حضور نماینده جهانی کنسل شده اما اینکه نامه ای فرستاده شود ما هم مخالفم هستیم. مجمع فدراسیون جودو بدون حضور نماینده فدراسیون جهانی و در چارچوب قوانین خودمان برگزار می شود و طبق ….. برنامه بیست و پنجم برگزار خواهد شد.

وی در مورد ثبت نام برخی از سرپرست های فدراسیون ها در انتخابات های فدراسیونهای دیگر و آیا اینکه این مسئله ممنوعیتی دارد یا خیر نیز گفت: ما بحثی راجع به برخی از فدراسیونها داشتیم که حساسیت ها زیاد است. به این دلیل خود سرپرست قبل از معرفی شدن می نوشت که قصد کاندیداتوری ندارد. مشکلی در برخی از رشته ها داریم که الزامات دیگری دارد. برای نمونه فدراسیون جهانی چوگان اعلام کرده که نفراتی می توانند مسئولیت فدراسیون های ملی کشورها را برعهده بگیرند که خودشان عضو خانواده چوگان باشند. این مسئله برای ما محدودیت ایجاد کرده است. چرا که به همین دلیل تنها نفراتی می توانند کاندید انتخابات فدراسیون چوگان باشند که یا مربی، ورزشکار، یا سابقه حضور در این رشته را داشته باشند. به همین دلیل کاندیداها محدود تر شده و تنها ۳ نفر حائز این شرایط می باشند.

داورزنی در مورد انتخابات هیات مدیره باشگاه پرسپولیس نیز به خبرنگاران گفت: این مسئله را باید از سلطانی فر سئوال کنید اما من از آخرین خبرها اطلاع ندارم اما قرار است در چند روز آینده معرفی شوند.

وی در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال هم گفت: بهتر است از شما خبرنگاران سئوال کنم آیا منطقی است که وزارت ورزش در مسائل داخلی فدراسیون ها دخالت کند. نقش وزارت ورزش نظارتی است. فدراسیون ها باید در چارچوب فعالیت های خود حرکت کنند. رابطه بین اختیار و مسئولیت باید حفظ شود و این اختیار باید به خود فدراسیون ها داشته شود تا در انتخاب مربی، سرپرست تیم اختیار داشته باشند رسالت وزارت ورزش دخالت نیست. ما موظف هستیم از برنامه فدراسیون فوتبال و هر فدراسیون دیگری حمایت کنیم. اینکه چون حمایت مالی می کنیم بخواهیم به مسائل داخلی فدراسیون ها ورود کنیم درست نیست.

داورزنی در پاسخ به سئوال دیگری پیرامون معرفی سرپرست برای فدراسیون وزنه برداری نیز گفت: ثبت نام کاندیداها انجام و به اتمام رسیده است. فرایند بررسی صلاحیت این افراد انجام می شود و تلاش می کنیم به موقع انتخابات برگزار شود و کار به سرپرستی نرسد.

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا افشین داوری تعهد داده در انتخابات والیبال کاندیدا نشود و اینکه آیا شما قصد بازگشت به والیبال را دارید یا خیر بیان داشت: ممنوعیتی ندارد چون تعهد نداده است. زمانی که او را به عنوان سرپرست انتخاب کردیم تعهدی از او نگرفتیم. من قصد بازگشت به والیبال را ندارم اما به والیبال کمک می کنم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.