استفاده از دانشگاه‌ها و استارت‌آپ‌ها برای کاهش آسیب‌های حوادث طبیعی

شهردار تهران عنوان کرد

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، پیروزحناچی در اختتامیه چهارمین همایش ملی و اولین همایش بین‌المللی آتش‌نشانی و ایمنی شهر اظهار داشت: زلزله‌ای در سال ۱۹۹۵ در کشور ژاپن اتفاق افتاد و ۶ هزار کشته بر جای گذاشت که به دلیل همین حادثه شهردار ژاپن نیز خودکشی کرد البته دور از جان ما!

وی ادامه داد: این زلزله موجب شد توجه بیشتری به استانداردهای ایمنی و ساختمان‌های غیرمتعارف شود و در این زمینه ژاپن در راستای ایمن‌سازی تجهیزات اقدام کرد.

شهردار تهران افزود: ژاپن نیز مانند شهر بم در نقشه مناطق کم‌خطر قرار دارد ولی با زلزله‌های متعددی مواجه است و بر روی ۴ گسل قرار گرفته است.

وی افزود: هنگامی که زلزله ژاپن اتفاق افتاد آتش‌سوزی‌های مهیبی نیز رخ داد که اکثر تلفات به دلیل این آتش‌سوزی‌ها بود که پس از آن ایمن‌سازی شبکه‌های حیاتی مانند برق، آب و گاز انجام شد و در همین راستا قطع مسیرهای مواصلاتی در هنگام بروز حادثه از تجربیات این زلزله بود و اگر حادثه‌ای رخ بدهد شریان‌های اصلی شهر قطع خواهد شد. در حال حاضر کشور ژاپن در حوزه زلزله تجربیات زیادی را پشت‌سر گذاشته است و ۱۰ درصد از زلزله‌ها در این کشور رخ می‌دهد.

حناچی بیان داشت: آمادگی و تجهیزات از درس‌هایی بود که در این زلزله بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و برای شهر تهران نیز آموزش پرسنل و مردم بسیار حائز اهمیت است و آتش‌نشانی تهران سرمایه‌های انسانی بسیاری دارد که در این زمینه فربه است و باید قدر این سرمایه‌ها را بداند چرا که بسیار ارزش دارد.

وی گفت: انتقال تجربیات بین‌المللی می‌تواند در کاهش آسیب‌های حوادث بسیار مؤثر واقع شود.

شهردار تهران گفت: ما از خیلی از کشورها در حوزه تجهیزات و آموزش آتش‌نشانی جلوتر هستیم و تأکید می‌کنم که موضوع آموزش باید در عرضه‌های بین‌المللی نیز بررسی شود.

وی گفت: باید از پتانسیل دانشگاه‌ها و استارت‌آپ‌ها در حوزه ایمنی شهر نیز استفاده شود و امیدواریم که خدماتی که استارت‌آپ‌ها ارائه می‌دهند بیشتر مورد اقبال واقع شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.