بهره برداری بزرگترین آمفی تئاتر روباز کشور در اصفهان آغاز شد

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز مدیر منطقه ۶ شهرداری اصفهان در حاشیه بهره برداری این آیین افزود : پردیس هنر اصفهان با سه هزار و ۵۰۰ نفر ظرفیت شامل بخش های متعدد، سالن آمفی تئاتر روباز، دالان بهشت، برج آب، چندین آبشار مصنوعی، آبنما با رقص نور در محوطه و فرش گل است.
محمدرضا برکت گفت: عملیات اجرایی این از اسفندماه سال ۹۵ آغاز و پس از ۲۴ ماه تلاش در اختیار شهروندان قرار گرفته است.
مدیر منطقه ۶ شهرداری اصفهان با بیان اینکه این طرح دارای مساحت ۷۵ هزار مترمربعی است، تصریح کرد: ۱۰ هزار مترمربع به ساخت پارکینگ تخصیص یافته که ظرفیت پارک حدود ۳۰۰ خودرو را دارد.
وی هزینه آزادسازی طرح پردیس هنر را ۴۴ میلیارد ریال دانست و گفت: ۲۵۶ میلیارد ریال صرف هزینه عمرانی و ایجاد فضای سبز در این طرح شده همچنین ۶ هزار و ۵۰۰ اصله درخت و درختچه در این طرح کاشته شده است.
برکت با بیان اینکه پردیس هنر می تواند محلی برای تعامل و گردهم آمدن اهالی فرهنگ و هنر باشد، تصریح کرد: شهرداری اصفهان فضایی از حاشیه زاینده رود که در اختیار شهروندان قرار نداشت را به چنین فضایی تبدیل کرده است از این رو انتظار می رود این پردیس به یکی از زیرساخت های مهم فرهنگی و هنری شهر اصفهان تبدیل شود.
در شهر اصفهان افزون بر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر زندگی می کنند.
همچنین این خطه دارای ۱۵ منطقه شهری، هفت هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی مسکونی، ۷۰۰هزار خانه ، حدود ۳۶۰ هکتار اراضی آموزشی، ۵۰ هکتار پارکینگ، یکهزا رو ۱۰۰ هکتار فضای عمومی و ۳۰۰ هکتار باغ داخل محدوده شهری است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.