۱۳۱ هزار نفر ساعت کار بدون حادثه در تعمیرات اساسی فازهای ۲۰ و ۲۱

مدیر پالایشگاه هشتم پارس جنوبی مطرح کرد:

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از مجتمع گاز پارس جنوبی، هادی چابوک مدیر پالایشگاه هشتم پارس جنوبی گفت: فرآیند راهبری و عملیات پالایشگاه هشتم پارس جنوبی (فازهای ۲۰و۲۱) از تیرماه ۱۳۹۵ با مشارکت مجتمع گاز پارس جنوبی آغاز شد و در سال جاری اولین تعمیرات اساسی پالایشگاه برای بهره برداری بهتر و رفع محدودیت های موجود به صورت کامل توسط این شرکت صورت گرفت.

چابوک با بیان اینکه هر ساله به منظور حصول اطمینان از تولید پایدار گاز در فصول سرد سال، عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه‌های مجتمع انجام می‌شود؛ گفت:‍‍ با برنامه‌ریزی صورت گرفته توسط واحد متد و برنامه‌ریزی و هماهنگی با واحد دیسپچیینگ، تعمیرات اساسی سال جاری فازهای ۲۰ و ۲۱ به مدت ۳ هفته بصورت شبانه روزی انجام پذیرفت.

وی افزود: در این مدت تعداد ۲ هزار و ۱۰۶ دستور کار تعمیراتی با صرف ۱۳۱ هزار و ۵۱۱ نفر-ساعت و با استفاده از ۸۰۲ نیروی تعمیراتی متخصص در حوزه های مختلف مکانیک، برق و ابزار دقیق بدون هیچگونه حادثه ای انجام شد.

به گفته چابوک، بازدهی حجمی تعمیرات اساسی سال جاری ۹۵ درصد نسبت به برنامه ریزی انجام شده است، که یکی از افتخارات تعمیرات اساسی پالایشگاه محسوب می شود.

وی در ادامه به اهم فعالیت های انجام شده در دوره تعمیرات اساسی اشاره کرد و اظهار داشت: تمیزکاری و بازرسی داخلی ۹۱ برج، رآکتور، مبدل حرارتی، درام و فیلتر، انجام تعمیر و تست تعداد ۳۹۶ عدد انواع شیرآلات دستی، کنترلی و شیر اطمینان در سایزهای مختلف از فعالیت های صورت گرفته در این بازه است.

مدیر پالایشگاه هشتم پارس جنوبی افزود: انجام ۲۵۴ دستورکار تعمیرات پیشگیرانه و اصلاحی برق، ۴۳۳ دستور کار پیشگیرانه و اصلاحی ابزار دقیق و۵۶ دستور کار تعمیراتی بر روی تجهیزات دوار شامل انواع پمپ و کمپرسوردر کنار رفع پانچ های باقیمانده نیز در بازه تعمیرات اساسی انجام شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.