مرحله شهرستانی هفتمین دوره المپیاد آماده در قزوین برگزار شد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان قزوین:

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز، علیرضا جاهد اظهار کرد: هفتمین مرحله شهرستانی المپیاد آماده، با شرکت ۱۶ مدرسه در قالب تیم های ۱۴ نفره در دو بخش دختران و پسران در جمعیت هلال احمر شهرستان قزوین با همکاری اداره آموزش و پرورش برگزار شد.

وی افزود:دانش آموزان در این مسابقات که نوعی تمرین عملی در محیط دوستانه و سرشار از شور ونشاط محسوب می شود، خود را در خصوص آمادگی در روزهای پر مخاطره مورد آزمایش و سنجش قرار می دهند.

جاهد تصریح کرد: اجرای این طرح ها در ارتقاء سطح آمادگی دانش آموزان تأثیر بسزایی دارد و دانش آموزان در این المپیاد با نحوه آماده شدن تیم های دانش آموزی و آشنایی با ظرفیت های خود امدادی اشنا می شوند.

وی اظهارداشت: افزایش سطح ایمنی و خطر پذیری مدارس در مقابله با حوادث و بلایای طبیعی و توانمند سازی دانش آموزان در کارهای گروهی بویژه در روزهای سخت از دیگر اهداف برگزاری این طرح است.

جاهد یادآورشد: این مسابقات با سرفصلهای آزمون کتبی و آزمون عملی شامل حمل مصدوم تک نفره، دونفره و گروهی، خروج اضطراری، پناه گیری ایمن، ارزیابی مصدوم و cpr برگزار شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان قزوین گفت: مرحله شهرستانی هفتمین دوره مسابقات المپیاد آماده در روزهای ۵ و ۶ اسفند ماه با حضور تیم های راه یافته در سطح شهرستان قزوین برگزارشد و دانش آموزانی که پس از پایان آزمون نهایی کتبی و عملی بالاترین امتیاز را کسب کنند در قالب دو تیم دختران و دو تیم پسران به مرحله استانی این المپیاد راه پیدا می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.