شهرداری مشهد از نام و نماد بانوان شاخص در شهر استفاده کند

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی:

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز، فرشته سلجوقی دوشنبه ظهر در همایش زنان، سرمایه‌های اجتماع و تحکیم بنیان خانواده در هتل پارس مشهد اظهار کرد:گوهرشاد به عنوان یکی از بانوان شاخصی بوده که در مشهد بسیار نقش‌آفرین ظاهر شده، اما در خیابان‌های سطح شهر نام و نمادی از این بانوی شاخص دیده نمی‌شود و درخواستمان از مسئولان شهری انتخاب نام و نمادی به نام این بانوان شاخص است.

وی افزود:در سطح شهر مشهد الگوهای زیادی از بانوان دیده نمی‌شود و نمونه شاخص این الگوها مجسمه مادر بوده که در میدان مادر نصب شده است و با وجود نخبگان زیادی که از جنس زنان داریم، اما خیابان‌ها و نمادهایی به نام آنان نداریم و از شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد و دیگر شهرهای استان درخواست داریم که نسبت به این موضوع اهتمام داشته باشند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی ادامه داد:خوشبختانه جایگاه زنان خراسان رضوی از میانگین شاخص‌های کشوری، قاره‌ای و جهانی بالاتر است و در استان امام رضا(ع) جایگاه ویژه‌ای برای این گروه از آحاد جامعه باید فارغ از نگاه‌ها و تبعیض‌های غلط جنسیتی در نظر گرفته شود.

وی تصریح کرد: از ۱۳ تا ۲۰ جمادی‌الثانی به نام هفته زن نامگذاری شده است و در این هفته برنامه‌های متنوعی با موضوع زن و خانواده توسط اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی و کلیه بخش‌های حوزه زنان و خانواده ادارات استانی و شهرستانی برگزار می‌شود.

همچنین مدیرکل هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی نیز در این همایش اظهار کرد:سالانه بیش از ۳۵ میلیون نفر به مشهد می آیند که بیش از نیمی از زائران امام رضا(ع) را بانوان تشکیل می‌دهند که بالغ بر ۱۸ میلیون نفر هستند.

مهدی فروزان افزود:در کشور زنان از جایگاه ویژه‌ای طبق دستورات و روایات قرآنی و توصیه‌های ائمه اطهار(ع) و شخصیت‌های فرهیخته همچون مقام معظم رهبری برخوردار هستند و باید همواره زنان و مادران جامعه‌مان را تکریم کنیم.

وی تاکید کرد: هر وقت که یک زن موفق در کنار یک مرد موفق قرار می‌گیرد نقش موثر آن  در زندگی کاری و خانوادگی آن فرد به‌خوبی حس می‌شود و نمونه این همراهی‌ها و موفقیت‌ها در شورای مشارکت‌های زنان مجمع خیران سلامت خراسان رضوی تبلور یافته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.