رفعتی:اخطار به دژاگه کاملا درست بود/صحبت‌های بعضی‌ها توهین به فدراسیون و داوران است

کمیته انضباطی با توهین کنندگان برخورد کند

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، داوود رفعتی با اظهار رضایت از عملکرد داوران در هفته های گذشته گفت:اشتباه داوری در فوتبال جهان وجود دارد و در فوتبال ایران هم ممکن است بعضی مواقع اشتباهاتی صورت بگیرد اما اینکه بخواهیم داوران را به جانبداری از تیم های خاص و تلاش برای نتیجه گرفتن چند تیم متهم کنیم اتهامی است که قابل پیگیری است و افرادی که چنین مسائلی را بیان می کنند باید تبعات و نتایج صحبت های خودشان را پذیرا باشند.

رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال اضافه کرد:هفته گذشته در بازی تراکتورسازی و استقلال تهران بسیاری از اهالی رسانه و هواداران استقلال مدعی بودند که باید اشکان دژاگه از زمین اخراج می شد ولی ما با قاطعیت از تصمیم درست داور دفاع کردیم همانطور که در این هفته هم قضاوت های خوبی اتفاق افتاد.دریافت کارت زرد اشکان دژاگه در این بازی هم کاملا درست بود چرا که در یک صحنه حساس اقدام به خطا روی بازیکن حرف می کند و به درستی اخطار دریافت می کند. خوشبختانه هر زمانی که اشتباهی هم روی داده به صراحت و شجاعت بیان کردیم اما قطعا اشتباهات به صورت غیر عمدی است و وارد نمودن هرگونه اتهامی بر این مبنا نادرست و غیر اخلاقی است. داوران شریف فوتبال ایران به هیچ وجه تحت فشار نبوده و توصیه ای به آنها نمی شود چرا که قطعا توصیه پذیر نیستند و اینگونه صحبت های نادرست باید از طریق بخش های مربوطه خصوصا کمیته انضباطی پیگیری شود.این درست نیست که افراد به خودشان اجازه بدهند فدراسیون،کمیته و داوران شریف فوتبال را با شدیدترین اتهامات مورد توهین قرار دهند. قطعا بیان اینگونه مسائل توهین به جامعه داوری و فدراسیون فوتبال است که درخواست می کنم کمیته انضباطی با افراد توهین کننده برخورد کند.
رفعتی در پایان گفت: ضمن تایید مجدد تصمیمات داور مسابقه باید بگویم انتخاب داور بر اساس نظر کمیته و دپارتمان داوران صورت می گیرد و هیچ باشگاهی حق اظهار نظر در خصوص انتخاب داوران را ندارد. همچنین درخواست ها و توصیه های باشگاهها نیز در این زمینه به هیچ وجه تاثیرگذار نخواهد بود و فدراسیون فوتبال با استقلال کامل در این خصوص تصمیم گیری می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.