دغدغه بیشتر دانشجویان اشتغال است

صدیقی:

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، بیست و هفتمین جشنواره دانشجویان نمونه کشوری به میزبانی دانشگاه تهران برگزار شد، این جشنواره در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران امروز(۶اسفند) با حضور تعدادی از دانشجویان نخبه و نمونه در سطح کشور برگزار شد.
مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان در این مراسم گفت: از مسؤولان دانشگاه‌ها برای استفاده از دانشجویان نخبه در محیط دانشگاه انتظار داریم.
وی افزود: ما در دولت تدبیر و امید ۷سال است که جشنواره دانشجویان را برگزار می‌کنیم و تاکنون در هیچ سالی تلخی نداشته‌ایم از طرفی باید بگویم همه موانع و مشکلات را در کیفیت اجرای مراسم رفع کرده‌ایم.
رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم اضافه کرد: ما در جشنواره دانشگاه‌ها حداقل امتیاز نداریم چراکه خود دانشجویان در انتخاب منتخب سهیم هستند اما در جشنواره کشوری که در سطح همه استان ها است ما نیازمند امتیازی هستیم که علاوه بر آموزش و پژوهش به مسایل فرهنگی هم اهمیت دهد.
وی ادامه داد: در وزارت علوم و وزارت بهداشت انتخاب‌های نفرات نمونه دانشجویان بر اساس تیم های داوری انجام شده است از طرفی در این جشنواره همکاری با وزارت بهداشت یکی از تجربه های موفق ما بوده و ادامه دار است.
صدیقی با اشاره به اینکه این جشنواره باعث افزایش انگیزه دانشجویان در بالا رفتن فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی می‌شود، تصریح کرد: دانشجویان باید بدانند اگر فعالیت علمی انجام می دهند کسانی هستند که از آنها حمایت و تقدیر کنند از طرفی استفاده بیشتر و بهتر از نخبگان از ماموریت های ما است که به طور متمرکز بر روی آنها سرمایه گذاری می شود.

وی گفت: ما فعالیت و شرایط دانشجویان را بعد از اتمام تحصیل رصد می‌کنیم و موانع و مسایل آنها را رفع خواهیم کرد، این در حالی است که بعد از برگزاری چند دوره این جشنواره به این مقوله رسیدیم که اکنون زمان بازنگری در حوزه فناوری است که در این رابطه تا سال آینده در ماه های اولیه به اصلاحات جشنواره خواهیم پرداخت.

وی خاطر نشان کرد: در سال‌های اخیر دغدغه بیشتر دانشجویان مقوله اشتغال است که ما در حوزه جذب، دانشجویان نمونه را به دانشگاه‌ها معرفی می‌کنیم البته باید گفت اختیار جذب دانشجو با دانشگاه براساس نیازشان است.
صدیقی در پایان گفت: ما از مسؤولان دانشگاه‌ها توقع داریم برای حضور دانشجویان فضا را مهیا کنند و در زمینه‌های علمی از آنها استفاده شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.