تعداد خودروهای ست نجات هلال احمر خراسان رضوی به ۲۷ دستگاه رسید

مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی:

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، سید مجتبی احمدی در جمع خبرنگاران در محل هلال احمر خراسان رضوی اظهار کرد:این جمعیت درحال حاضر دارای ۲۳ دستگاه خودروی ست نجات است که با اضافه شدن خودروهای جدید تعداد خودروهای ست نجات هلال احمر استان به ۲۷ دستگاه می‌رسد که قطعااین خودروها می‌توانند نقس بسزایی در ارتقای سطح ایمنی و امنیت مسافران و زائران نوروز ۹۸ داشته باشند.

وی افزود:در آستانه تعطیلات عید و همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند جمهوری اسلامی چهار دستگاه خودروی ست نجات به ارزش ۶۰ میلیارد ریال در روزهای اخیر به ناوگان امدادی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی اضافه شد.

مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی ادامه داد:این چهار خودرو که مدل تویوتا هایلوکس ۲۰۱۸ است کمک‌دار تیپ دو هستند که با ایمنی بالا، قابلیت رسیدن به محل حادثه در کمترین زمان ممکن را دارند وبراساس برنامه ریزی ها در پایگاههای امداد و نجات بین شهری هلال احمر شهرستان‌های سبزوار، تربت حیدریه، کاشمر و نیشابور استفاده می‌شود.

وی گفت:این خودروها پس از خرید و تجهیز توسط سازمان امداد و نجات واجد تجهیزات امدادی شامل موتور پمپ ، موتور برق، قیچی آهن‌بر، هیدرولیک و کپسول اطفاء حریق می باشند که در عملیات‌های امدادرسانی جاده ای، آوار وکوهستان استفاده می‌شود.

احمدی تصریح کرد:به تازگی تعداد ۶۰ خودروی امدادی جدید به ناوگان خودروهای امدادی جمعیت هلال احمر کشور افزوده شد که با توجه به بالا بودن ازدحام و وجود انبوه زائران و مسافران در مبادی مواصلاتی خراسان رضوی و مبادی ورودی به مشهد مقدس و کثرت میزان حوادث جاده‌ای در این استان بنا بر اعلام نیاز و پیگیری صورت گرفته توسط استان این چهار خودرو به هلال احمر استان اختصاص یافت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.