افزایش ۵۸ درصدی صادرات کالا از منطقه ویژه اقتصادی آستارا

سرپرست اداره بندر و دریانوردی آستارا خبر داد:

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز، کیانوش امیری ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به تخلیه و بارگیری ۱۶۸ هزار و ۷۶۷ تن کالا از منطقه ویژه اقتصادی آستارا در ۱۱ ماهه امسال، اظهارکرد: بندر آستارا به‌ علت نزدیکی به مراکز تولید در استان‌های شمال غرب کشور از توانمندی بسیار بالایی در حوزه صادرات به کشورهای حاشیه دریای خزر برخوردار است.

وی با بیان اینکه در۱۱ ماهه نخست امسال ۹۶ فروند کشتی وارد منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا شده است، گفت: در مجموع از این تعداد کشتی با محموله وارداتی، مقدار ۵۴ هزار و ۹۹۴ تن کالا در بندر آستارا تخلیه شده است.

سرپرست اداره بندر و دریانوردی آستارا با اشاره به آمار این بندر در حوزه صادرات، افزود: در ۱۱ ماهه نخست امسال بیش از ۱۱۲ هزار تن کالا از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا به بنادر حاشیه دریای خزر صادر شده است.

وی به آمار ترانزیت کالا از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا نیز اشاره و تصریح‌کرد: امسال تاکنون یک هزار و ۲۴۴ تن کالا از بندر آستارا ترانزیت شده است.

امیری با اشاره به اینکه بخشی از رونق صادرات بندر آستارا به واسطه راه‌اندازی شیوه حمل و نقل جدید کابوتاژ در شمال کشور محقق شده است، افزود: با الحاق پایانه ریلی آستارا به منطقه ویژه اقتصادی آستارا به زودی شاهد راه‌اندازی حمل و نقل چند وجهی در این منطقه خواهیم بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.