بابلی هاچهار میلیارد ریال درجشن گلریزان به معلولین کمک کردند

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز ،در این مراسم که با حضور خیرین ، هنرمندان و دکتر کتابچی پزشک بابلی و رییس انجمن مغز و اعصاب ایران برگزار شد ، خیرین با خیرات قابل توجه به این مرکز به کمک معلولین شتافتند.
دکتر سید ابراهیم کتابچی در این مراسم ۲۰ بیمار حاضر را به طور رایگان ویزیت کرد.
رییس انجمن مغز و اعصاب ایران در این مراسم گفت : مرحوم نوشیروانی از جمله خیرین بزرگ شهر بابل است که منشاء خیر فراوان شد و همه ما وظیفه داریم که انجام کارهای خیر را در جامعه نهادینه کنیم .
مدیرعامل مرکز خیریه معلولین نوشیروانی بابل نیز در این مراسم گفت : حدود ۵۲۰ معلول تحت پوشش این مرکز قرار دارند که ۱۲۰ معلول به صورت شبنه روزی نگهداری می شوند.
سید مظاهر کیان نژاد افزود: هر چند دولت به این مرکز مردمی کمک می کند ، اما بیشتر هزینه های آن توسط خیرین و مردم تامین می شود.
این مرکز سال ۱۳۴۴ توسط مرحوم نوشیروانی تاسیس شد و تا سال ۱۳۶۰ به عنوان پرورشگاه یتیمان فعالیت داشت و بعد از آن با نظارت سازمان بهزیستی کشور به عنوان مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی و امدادرسانی به این افراد تغییر فعالیت داد .

مرکز خیریه نگهداری معلولان نوشیروانی بابل در حال حاضر دارای حدود ۱۰ هزار حامی اعم از پزشکان عمومی و متخصص ، مهندسان ، معلمان، کارمندان، مسئولان و دیگر اقشار مردم است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.