هدف ما كسب ٥ سهميه كيفی و مدال در المپیک است

جلسه ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز و به نقل از وزارت ورزش جوانان، مجید کیهانی رییس فدراسیون دوومیدانی در جلسه ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک که با حضور وزیر ورزش و جوانان و رییس کمیته ملی المپیک در حال برگزاری است، ابتدا به سهمیه‌های المپیک ٢٠١٢ و ٢٠١٦ اشاره کرد و اظهار داشت: در المپیک ٢٠١٢ ، ۱۰ نفر و در المپیک قبلی نیز ۱۰ نفر از ایران حضور داشتند که از نظر کسب سهمیه این رشته پیشنهاد بوده و در المپیک ٢٠١٢ لندن هم اولین مدال این رشته بدست آمد.

کیهانی ادامه داد: استراتژی فدراسیون دوومیدانی با گذشته تفاوت دارد و دیگر صرفا به دنبال کسب سهمیه حداکثری نیستیم و این بار هدف و اولویت کسب سهمیه کیفی است و در همین راستا پیش بینی ما ٥ سهمیه برای المپیک ٢٠٢٠ است.

رییس فدراسیون دوومیدانی گفت: همه توانمان را در راستای کسب ٥ سهمیه به کار می گیریم تا حضور کیفی در المپیک ٢٠٢٠ داشته باشیم و در این بین مدال‌آوری نیز در اهداف فدراسیون قرار دارد. از طرفی هر پنج ورزشکار ی که سهمیه المپیک ٢٠٢٠ بگیرد، در قالب اهداف فدراسیون باید در بازی‌های آسیایی ٢٠٢٢ هم مدال آور شوند.

کیهانی فرایند کسب سهمیه دوومیدانی را قرار گرفتن در رنکینگ، رکورد ورودی و کسب مقام قهرمانی قاره ای عنوان کرد.
رییس فدراسیون دوومیدانی ادامه داد: برای کسب سهمیه دوومیدانی ایران در بازی‌های المپیک ٢٠٢٠ ، ٤١ نفر در اردوی آمادگی حضور دارند و مورد حمایت فدراسیون قرار دارند.
بهزادی نایب رییس بانوان فدراسیون دوومیدانی و تیمور غیاثی از پیشکسوتان این رشته دقایقی در خصوص موضوعات مختلف دوومیدانی توضیح دادند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.