تشریح نظر موافقان و مخالفان لایحه الحاق به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نظر موافقان و مخالفان لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم را تشریح کرد.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، سیدحسین نقوی‌حسینی نماینده مردم ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در خصوص نشست کمیسیون متبوعش اظهار داشت: این کمیسیون به جهت اهمیت لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم روز شنبه (۵ خرداد ماه)، جلسه ویژه و فوق العاده‌ای را تشکیل داد و بحث‌های مفصلی را با میهمانان جلسه پیرامون مفاد لایحه انجام داد و امروز نیز مجددا این مباحث ادامه پیدا کرد.

وی افزود: از دستگاه‌های مختلف، نمایندگانی در این جلسه حضور داشتند و آقای عراقچی نیز از طرف وزارت خارجه حاضر بود و مفصل پیرامون این موضوع صحبت شد.

نقوی همچنین گفت: استدلال موافقان لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم این است که حق تحفظی که در لایحه پیش بینی شده و اعلامیه تفسیری که آورده شده، جلوی خسارت‌ها را گرفته و مسدود خواهد کرد.

نقوی ادامه داد: مخالفان الحاق ایران به این کنوانسیون نیز استدلال حقوقی و قانونی دارند که این حق تحفظ‌ها قابل اعمال نیست؛ زیرا این حق تحفظ‌ها قابل اعمال نیست و مخالف متن توافق است و به لحاظ حقوقی فاقد ارزش می‌باشد، همچنین اعلامیه تفسیری نیز ارزش حقوقی ندارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی استدلال های یکدیگر را شنیدند ولی کمیسیون به نتیجه ای نرسید، بنابراین مقرر شد تا در جلسه سه‌شنبه بحث‌ها صورت بگیرد و نتیجه نهایی اعلام شود و کمیسیون حتما در خصوص تایید یا عدم تایید لایحه اعلام نظر می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.