رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش:

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز در کشور از اشراف اطلاعاتی خوبی برخوردار هستیم، کلیه حرکتها در داخل و خارج از مرز رصد می شود و نیروهای مسلح ما به هیچ وجه غافل گیر نمی شوند.

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه مشهد در حرم رضوی افزود: دکترین نیروهای مسلح در کشور دفاعی و مبتنی بر بازدارندگی است اما برای دفاع از کشور و ارزشهای نظام در هر جغرافیایی برای دفاع از کشور و نظام در مقابله با هر تهدیدی اقدام می کنند.
وی بیان کرد: امروز به برکت وجود دانشمندان جوان، سلاح و تجهیزات دفاعی مورد نیاز خود را می سازیم و فاصله بین ایده تا مطلوب بسیار کوتاه است و قدرتمندتر از همیشه در دفاع از نظام و اسلام ایستاده ایم.
وی افزود: قبل از انقلاب اسلامی، ارتش و تمام امتیازات کشور در اختیار آمریکا و استکبار بود، طبیعی است با پیروزی انقلاب اسلامی آمریکا ناراحت باشد.
امیر پوردستان ادامه داد: آمریکا در ٤٠ سال گذشته به روشهای مختلفی نظیر تحریم های اقتصادی علیه ایران و جنگ تحمیلی برای نابودی نظام و انقلاب متوسل شد اما با ایثارگری، صبر و ولایتمداری ملت ایران با شکست مواجه شد.
وی گفت: نگرانی اصلی آمریکا این بود که انقلاب اسلامی ایران با خود ادبیات جدیدی نظیر استقلال، آزادی، نفی سلطه و ولایتمداری را با خود آورده و این ادبیات کشورهای منطقه را نیز تحت الشعاع قرار داده است.
وی با بیان اینکه حضرت امام (ره) در دوران دفاع مقدس، دفاع همه جانبه از کشور و نظام را به عنوان راهبرد تعیین کردند، افزود: امروز نیز که با چهره تازه ای از تهدیدهای ترکیبی و تحریم ها مواجهیم بحث دفاع همه جانبه به عنوان راهبرد باید مد نظر باشد.
امیر پوردستان خاطرنشان کرد: همانگونه که ملت غیور در زمان جنگ تحمیلی خرمشهر را به عنوان اصلی ترین سنگر دشمن با ایمان به خدا و تبعیت از ولایت آزاد کرد، اینک نیز با اقتدار در مقابل دشمن ایستاده و مقاومت می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.