مسئولان وقتشان را صرف حل مشکلات اقتصادی کشور کنند/ سرعت در حل مسائل ضرورت حال کشور است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید همه قوا در جهت رفع مشکلات اقتصادی فعالانه مشارکت کنند، گفت: سرعت در حل مسائل ضرورت حال کشور است.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی مجلس  با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، گفت: لازم است از ملت بزرگ ایران که روز گذشته با حضور خویش حرکتی عظیم، پرصلابت و استثنایی را رقم زدند، سپاسگذاری کنیم. حرکتی که حکایت از هوشمندی، وقت شناسی و دقت نظر در شرایط انقلاب داشت.

وی ادامه داد: در شرایطی که غوغاسالاران در تخریب انقلاب اسلامی سرمایه گذاری داشتند تا ملت را از بازشناسی انقلاب و دستاوردهای آن منصرف سازند ملت بزرگوار، متمدن و ریشه دار ما یکباره آنها را غافلگیر کرد و اصالت انقلاب خود را مجددا به رخ آنها کشید و این سرمایه بزرگی برای صیانت از امنیت و شتاب در آبادانی کشور است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از همه صاحب نظران سیاسی، احزاب و رسانه ها خواهش می کنیم این دستاورد ملی را مجددا دستاویز کشمکش ها و قیل و قال های سیاسی قرار ندهند. ماهیت اصلی این حرکت وحدت همه بود. این سرمایه را با آرا و نظرات و امکانات رسانه ای خود صرف همگرایی و وفاق کنند که برای توسعه شتابان کشور در جهت حل مشکلات امروز ضرورت دارد.

لاریجانی اضافه کرد: اگر در این امر تردید ندارید که دشمنان این ملت استراتژی یاس عمومی را دنبال می کنند و می کردند پس، از این همت عالی ملت در جهت وفاق ملی بهره جوئید. ماجراهای غم انگیز اختلاف افکنی و بگومگوهای مالیخولیایی روح و روان عمومی جهان را آزرده کرده پس، از این واقعه ارزشمند استفاده درست و عملیاتی داشته باشیم.

وی افزود: حضور حماسی ملت در این روز دستوراتی را برای مسئولان صادر کرده است که وقت خود را به نحو مطلوب صرف حل مشکلات اقتصادی کشور کنند که آسیب اصلی کشور در این حوزه است و از امور فرعی بگذرند و از فرصت ها برای خدمت صادقانه بهره جویند. استراتژی درست در این شرایط گذشت از امور جانبی و نگاه مسئله محور است که باید همه قوا در این جهت فعالانه مشارکت کنند و نیز سرعت در حل مسائل ضرورت حال کشور است و واگذاری این امور به آینده و یا رفتار گذر عادی در زمان غفلت از دریافت درست پیام حرکت ملی مردم ماست.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کمیسیون های مختلف مجلس در این جهت از دستگاه های اجرایی برنامه زمانبدی شده برای حل مسائل را مطالبه کنند و در هنگام بررسی بودجه نیز تا آنجا که ممکن است به حل مشکلات اصلی با نگاه عمیق تر توجه نمایید.

لاریجانی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها علی القاعده باید معنای حضور فراگیر مردم را درک کرده باشند که ملت پیام روشنی به رفتار سبک و سخنان یاوه آنان دادند. یعنی اجازه دخالت در امور ایران را به هیچ کسی نمی دهند و اگر هم اختلاف ومشکلی داریم در خانواده بزرگ و پرظرفیت ایران با اراده ملت آن را حل می کنیم. چرا که آمریکایی ها بی آبروتر از آن هستند که برای ملت ایران غم گساری شیادانه کنند.

وی در پایان گفت: بار دیگر از ملت عزیز و رهبری معظم انقلاب که راهنمایی های به موقع ایشان در این حماسه ملی اثر بسزایی داشت سپاسگذاری می کنیم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.