ضرورت آماده‌باش دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها برای سامانه بارشی جدید

مدیرکل بحران استانداری البرز گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی به البرز، اطلاع‌رسانی و آماده‌باش دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها الزامی است.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز و به نقل از روابط عمومی بحران استانداری البرز، مهدی مهرور با اعلام این خبر گفت: با توجه به اخطاریه اداره کل هواشناسی استان البرز، پیرامون پیش‌بینی وضعیت جوی بر اساس بررسی آخرین الگوهای پیش‌یابی، اوضاع حاکی از ورود تدریجی امواج کم دامنه و سامانه ناپایدار بارشی سطوح میانی به منطقه و همراهی آن با فروبار سطح زمین از روز دوشنبه ۲۳ الی چهارشنبه ۲۵ بهمن‌ماه است.

وی افزود: اوضاع جوی حاکی از این است که آسمان استان البرز، ابری، همراه با وزش باد ( گاهی شدید )، رعدوبرق و بارش متناوب، شدید و رگباری باران و برف ( در ارتفاعات و جاده‌های منتهی به کوهستان بارش برف ) خواهد بود.

مدیرکل بحران استانداری البرز ادامه داد: در همین رابطه، جلسه شورای هماهنگی شهرستان‌ها و کلیه دستگاه‌های اجرایی، خدماتی ، امدادی، ایمنی و تمامی بخشهای مرتبط به‌منظور ایجاد هماهنگی‌های لازم برگزار و تمهیدات موردنیاز در راستای مقابله با جاری شدن سیل ، بهمن، ریزش کوه، وزش تندباد شدید و یا هرگونه حادثه احتمالی برگزار و آمادگی کامل حاصل شده است.

مهرور تصریح کرد: همچنین سامانه بارشی دوم که قوی‌تر است از۲۷ بهمن‌ماه  الی ۶ اسفندماه جاری همراه با بارش برف و باران شدید و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی یادآور شد: به همین دلیل لازم است، شهروندان از سفرهای غیرضروری به دلیل احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها، رودخانه‌های فصلی و دائمی و آب‌گرفتگی معابر شهری، لغزندگی، اختلال در تردد،کاهش دید در جاده‌های کوهستانی و معابر شهری خودداری کنند.

این مسئول با بیان اینکه همچنین احتمال ریزش بهمن، ریزش سنگ و رانش کوه به سبب انباشت برف در مناطق برف‌گیر پیش بینی می شود، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی ( زنجیر چرخ، لباس گرم، وسایل گرمایشی، مواد غذایی کافی و غیره) ضروری است.

مهرور خاطر نشان کرد: مدیریت در مصرف بهینه سوخت و انرژی به‌ویژه گاز جهت پیشگیری از افت فشار در شیکِ گازرسانی و عدم اسکان و توقف در بستر و حریم رودخانه‌ها توسط شهروندان نیز الزامی است.

وی افزود: صدور پیش‌آگاهی از طرق گوناگون به‌ویژه رسانه‌های استانی به کشاورزان، دامداران، عشایر، کوهنوردان، مسافرین عبوری، جهت رعایت اصول ایمنی در کلیه موارد انجام شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.