۲۰ هزار مازندرانی به تماشای فیلم های جشنواره بین المللی فجرنشستند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: ۲۰ هزار و ۸۰۰ مازندرانی به تماشای فیلم های جشنواره فجر و بخش سیمرغ و پروانه های جشنواره بین المللی فیلم فجر در استان نشستند.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، احد جاودانی در گفتگو با خبرنگاران در مدت اکران فیلم های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در ساری و نوشهر ۱۷ فیلم اکران شد که با استقبال گسترده علاقمندان همراه بود و بیش از ۲۰ هزار نفر به تماشای فیلم ها نشستند.

وی با اشاره به استقبال مازندرانی ها از فیلم‌های جشنواره امسال افزود: جشنواره امسال فرصت آشتی مردم با سینما را فراهم کرد و سال سینمایی خوبی را نوید می دهد.

جاودانی با اشاره به اینکه اکران این فیلم ها از چهاردهم بهمن در دو سینما سپهرساری و شقایق نوشهر آغاز شد، افزود: در برخی اکران ها، سالن این دو سینما مملو از تماشاگران و بیش از ظرفیت این دو سینما بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران افزود: درخواست‌های فراوانی برای اضافه شدن سانس‌ها و فیلم‌ها داشتیم ولی با توجه به نبود اعتبارات نتوانستیم سانس و یا تعداد فیلم‌ها را اضافه کنیم.

دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در مازندران افزود: در بخش سیمرغ و پروانه ها نیز در مدت برگزاری این جشنواره چهارهزار دانش اموز از پنج فیلم ویژه کودکان و نوجوانان در این دو سینما دیدن کردند.

وی مازندران را از استانهایی دانست که استقبال از جشنواره فیلم فجر در آن بسیار گسترده و چشمگیر بوده است که این امر بیانگر سطح فرهنگ و علاقه مردم استان به سینما دارد.

وی بیان داشت: خوشبختانه امسال ژانرهای کمدی، اجتماعی، دفاع مقدس، ایثار و شهادت، فضای مجازی، اسیب های اجتماعی  رادرفیلم‌ها شاهد بودیم که مورد استقبال مردم قرار گرفتند.

در جشنواره امسال فیلم های «قهرمانان کوچک»، «خجالت نکش»، «جاده قدیم»، «دنیای کیف‌ها»، «چهارراه استانبول»، «دارکوب»، «فیلشاه»، «ماهورا»، «بمب»، «دزد و پری»، «امیر»، «شکلاتی»، «تنگه ابوغریب»، «سوء تفاهم»، «به وقت شام»، «سرو زیر آب» و «مغزهای کوچک زنگ‌زده» در مازندران اکران شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.