صلح و سازش ۱۶۷ پرونده در شورای حل اختلاف ندامتگاه کرج

مدیرکل زندان‌های استان البرز گفت: ۱۶۷ پرونده از ۲۰۸ فقره پرونده مطرح در شعبه حل اختلاف ندامتگاه کرج با مداخله مدیر ندامتگاه کرج و همکارانشان و همچنین کمیته صلح و سازش منجر به صلح و سازش شده است.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی البرز، جبار باقری مدیرکل زندان‌های استان البرز در مراسم تجلیل از شعبه ویژه صلح و سازش مستقر در ندامتگاه مرکزی که در محل شورای حل اختلاف استان البرز برگزار شد گفت: ۱۶۷ پرونده از مجموع ۲۰۸ فقره پرونده مطرح در شعبه حل اختلاف ندامتگاه کرج با مداخله مدیر ندامتگاه کرج و همکارانشان و همچنین کمیته صلح و سازش منجر به صلح و سازش شده است.

وی افزود: از تعداد ۱۶۷ پرونده ۱۱ پرونده مربوط به قصاص بوده که ۸ پرونده آن تبدیل به دیه و ۳ پرونده نیز اولیای دم رضایت کامل داده و از حق خود گذشتند.

مدیرکل زندان‌های استان البرز در ادامه اظهار داشت: برخی از پرونده‌های قتل نشان می‌دهد شخص ناخواسته و بدون اختیار و صرفاً احساسی و بدون قصد قبلی مرتکب قتل شده است و رفتار وی در زندان نشان می‌دهد که وی نادم و پشیمان است اینجاست که مددکاران بی‌وقفه و شبانه‌روز تلاش می‌کنند که مداخله نموده و با اولیای دم گفت‌وگو و مذاکره نمایند و نهایتاً این اولیای دم هستند که تصمیم می‌گیرند و زندگی دوباره به شخص می‌دهند و از حق خود می‌گذرند.

گفتنی است در پایان از زحمات و تلاش‌های شعبه ویژه ندامتگاه مرکزی ازجمله با اهداء لوح سپاس توسط معاون رئیس‌کل دادگستری شورای حل اختلاف تقدیر گردید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.