سخنگوی ناجا: برخورد با موتور سواران متخلف مطالبه شهروندان است

سخنگوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در پی انتشار کلیپ راکب موتور سیکلتی در شهرستان کردکوی گفت: کمتر روزی است که اینجا و آنجا شمار فراوانی از شهروندان از پلیس نخواهند که مانع از استمرار تخلفات عده ای از موتور سواران متخلف شود.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار سعید منتظرالمهدی افزود: شهروندان مکرر می گویند که از دست برخی موتورسواران به ستوه آمده اند. در چارچوب درخواست شهروندان، پلیس برابر قانون مبادرت به برخورد با موتور سوارانی می کند که ضمن نداشتن مدارک و صلاحیت لازم و عدم رعایت قوانین، دست به رفتارهای پرخطر می زنند.
وی ادامه داد: در برخی موارد، نظیر همین مورد، نه تنها موتورسوار به درخواست قانون تمکین نمی کند، بلکه با رفتارهای خود موجب سلب آرامش مردم و چندین فقره شکایت مردمی می شود و در حین اعمال قانون با غوغاگری و رفتارهای نمایشی در صدد مظلوم نمایی بر می آید.
منتظرالمهدی ادامه داد: طبیعی است رفتار مامورین باید در چارچوب ضوابط و برابر قانون باشد و هرگونه تخطی از آن مستلزم پاسخگویی و پیگیری مسئولان مربوطه است، در این مورد نیز حتما نحوه برخورد ماموران مورد بررسی و قضاوت قرار خواهد گرفت، لیکن چنانچه هرکسی در مواجه با اعمال قانون بخواهد چنین رفتارهایی را از خود نشان دهد یا اینکه مانند چندی پیش موتور خود را آتش بزند و از دست قانون رها شود، سنگ روی سنگ بند نخواهد شد و نظم و انضباط اجتماعی دچار مشکل می شود.
سخنگوی ناجا افزود: یادمان باشد در هیچ کجای دنیا در مقابل پلیس مقاومت نمی شود و در واقع این یک امر اجتماعی است که همه شهروندان باید به آن احترام بگذاریم و اجازه ندهیم دیگران نیز درب رابر پلیس مقاومت کنندف مجدداً اعلام می شود سامانه های نظارتی پلیس همچون سامانه ۱۹۷ پلیس در تمام ایام آماده دریافت شکایات و نظرات و انتقادات عزیزان است.
وی ادامه داد: تمام تلاش ما ایجاد آرامش و رضایتمندی شما بوده و همواره این مهم مورد تاکید فرمانده ناجا است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.