در حوزه دفاعی به استقلال رسیده‌ایم

وزیر دفاع با بیان اینکه امروز تمام دستاوردهای حوزه‌های زمینی، هوایی، دریایی، هوافضا، موشکی و ... توسط جوانان این ملت به دست آمده است، گفت: در تمام زمینه‌ها به ویژه در حوزه دفاعی به استقلال رسیده‌ایم و قادریم تمام نیازهای دفاعی خودمان را در همه بخش ها تامین کنیم.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، نهمین کنگره دندانپزشکی نیروهای مسلح با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، حسن رزمی دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح و جمعی از دندانپزشکان نیروهای مسلح آغاز شد.

امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امروز در این کنگره با گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: ایام الله دهه فجر یادآور غلبه بر ظلمت، استبداد و خودکامگی و تجلی ایثار و از خودگذشتگی مردم است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه ایام‌الله دهه فجر یادآور تجلی نور، نمود غلبه بر ظلمت، استبداد و خودکامگی است، خاطرنشان کرد: این روزها یادآور ایثارگری‌ها، تلاش‌ها و جانفشانی‌های مردم عزیز و ارجمندی است که کار بسیار بزرگی را در این دنیای آلوده به مادیات بر محور معنویت و دیانت انجام دادند.

وی با بیان اینکه این ایام، روزهای بسیار باشکوه، پرخاطره و شیرینی بود و سبب شد تا مهمترین اتفاق زندگی مردم ایران اسلامی با خواست و اراده خودشان رقم زده شود، افزود: فریاد استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ملت ایران تجلی خواست مردم در یک دوره طولانی بود که با رهبری های پیامیرگونه امام راحل به پیروزی و تجلی رسید.

حاتمی با بیان اینکه نمی خواستیم در جای جای کشور، مستشارانی در نیروهای مسلح بنشینند و مجری دستورات آنها باشیم، تصریح کرد: با تکیه بر اسلام و رای مردم خواستیم تا بر سرنوشت خودمان حاکم شویم و این امر به معنی واقعی کلمه محقق شد.

وی با بیان اینکه ملت بزرگ ایران از اینکه در بند غیر خدای متعال باشند آزرده بودند، اضافه کرد: در آن دوران از اینکه به ارزش‌ها و دین اسلام توهین می‌شد، مردم ناراضی بودند لذا ملت ایران اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) خواستار استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی شدند.

وی با بیان اینکه تعریف و مصداق ما از استقلال نسبت به گذشته تغییر کرده است، گفت: شاید در گذشته استقلال مراتب پایین‌تری از آنچه که امروز دنبال می‌کنیم داشت تا برداشت ما از استقلال که تنها به حفاظت از ارزش‌ها و جغرافیای کشورمان مختوم می‌شد؛ در حالی که امروز بعد از ورود متوجه شدیم که معنای استقلال به مراتب بیش از این مفاهیم است.

حاتمی با بیان اینکه الزمات استقلال شامل همه ابعاد زندگی است، تصریح کرد: از الزامات استقلال، خودکفایی در تمام زمینه‌های علمی، فرهنگی، سیاسی و دفاعی است که امروز بحمدالله در تمام زمینه ها به ویژه در حوزه دفاعی استقلال رسیده‌ایم و قادریم تمام نیازهای دفاعی خودمان را در همه بخش ها تامین کنیم.

وزیر دفاع با بیان اینکه امروز تمام دستاوردهای حوزه‌های زمینی، هوایی، دریایی، هوافضا، موشکی و … توسط جوانان این ملت به دست آمده است، ادامه داد: هرجا که صلاح بدانیم در یک دوره زمانی مناسب ایده و نیاز فرماندهان نیروهای مسلح را به محصول عملیاتی تبدیل و در اختیار نیروهای مسلح قرار می‌دهیم.

وی با اشاره به محدودیت‌ها و تحریم های ظالمانه در حوزه دفاعی در زمان جنگ تحمیلی تصریح کرد: آنهایی که از دادن ملزومات بسیار نازل به جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس خودداری می کردند و حتی سیم خاردار نیز به کشورمان نمی‌دادند، اکنون شاهدند که ایران اسلامی به عنوان یک کشور مستقل و پیشرفته در منطقه و جهان مطرح شده است.

حاتمی با اشاره به استقلال و خودکفایی کشور در حوزه دفاعی بیان کرد: حاصل خوداتکایی، خدامحوری و تولید تجهیزات و نیازمندی های دفاعی در داخل، امنیت مثال‌زدنی امروز کشور است و خدا را شاکریم که در منطقه‌ مملو از مسائل مختلف ناامنی، ملت ایران اسلامی در امنیت و آرامش کامل زندگی می‌کنند و همه باید قدردان این امنیت و نعمت الهی باشیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح یکی از ابعاد مهم استقلال را در بخش علمی دانست و گفت: ملت ایران اسلامی همواره در طول تاریخ در تولید علم سرآمد و زبانزد بوده و ید طولانی داشته است.

وی با بیان اینکه متخصصین و اساتید این حوزه در حوزه دندانپزشکی مسیر بسیار خوبی را در پیشرفت این حوزه در کشور و منطقه طی کرده‌اند، گفت: امروز نیازهای حوزه دندانپزشکی به دست پزشکان و دانشمندان کشورمان تأمین می‌شود و بحمدالله حرکت علمی مان  در حوزه پزشکی به ویژه دندانپزشکی استمرار داشته است.

وی با بیان اینکه توجه بیش از پیش به مقوله بهداشت و پیشگیری از اهمیت ویژه ای در نیروهای مسلح برخوردار است، اظهار داشت: هم اکنون بیش از ۲ هزار مجموعه دندانپزشکی در نیروهای مسلح بالغ بر ۱۵۰نوع خدمت تخصصی و فوق تخصصی به کارکنان نیروهای مسلح ارائه می دهند.

وزیر دفاع توجه به مسئله بهداشت، درمان و پیشگیری را جزو برنامه‌های اصلی نیروهای مسلح دانست و ادامه داد: از خدمات بهداشتی و درمانی که بایستی به بهترین شکل به کارکنان نیروهای مسلح ارائه شود پشتیبانی کامل صورت خواهد گرفت.

حاتمی با بیان اینکه پزشکان در نظام جمهوری اسلامی ایران همواره به تعهد و سوگند پزشکی خود وفادارند، تاکید کرد: مردم و جامعه امروز به مجموعه پزشکی کشور اعتماد کامل دارند لذا مجموعه پزشکی نیز باید قدردان این اعتماد مردمی باشند.

در این مراسم از خانواده شهید سرتیپ عباسپور و شهید شکوری تقدیر به عمل آمد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.