دولت شرایط ازدواج و اشتغال جوانان را توأمان فراهم کند

رئیس‌کل دادگستری استان البرز گفت: برای ترویج ازدواج باید پیگیری و اجرای سیاست‌های حوزه اشتغال و ازدواج توسط دولت با توجه به شرایط کشور به‌صورت توأمان پیش رود تا امکان ازدواج فراهم شود.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان البرز، احمد فاضلیان در آیین تکریم ازدواج تشکیلاتی کارکنان دادگستری استان البرز گفت: بااینکه امر ازدواج به یک ضرورت تبدیل‌شده است ولی متأسفانه به دلیل شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی که جامعه امروز با آن دست‌به‌گریبان است سن ازدواج بالا رفته و این سنت نبوی دچار مشکل شده و درصد ازدواج‌ نسبت به گذشته کاهش پیداکرده است.

وی متذکر شد: برای ترویج ازدواج باید پیگیری و اجرای سیاست‌های حوزه اشتغال و ازدواج توسط دولت با توجه به شرایط کشور به‌صورت توأمان پیش رود تا امکان ازدواج فراهم‌شده و گرایش جوانان برای تشکیل زندگی مشترک افزایش یابد.

رئیس‌کل دادگستری استان البرز با اشاره به اینکه یکی از زمینه‌های مهم برای سلامت دستگاه قضایی این است که شرایطی فراهم شود تا همکاران مجرد بتوانند در سن مناسب ازدواج کنند گفت: تجربه ثابت کرده است تزویج، تعهدات طرفین نسبت به خودشان و مجموعه‌ای که در آن فعالیت می‌کنند را افزایش می‌دهد و با افزایش راندمان کاری به‌سلامت اداری کمک می‌کند؛ با توجه به این تجربه، تلاش شده است که این سیاست در مجموعه دادگستری کل استان البرز با ایجاد انگیزه‌های تشویقی تقویت شود و ازدواج‌های درون تشکیلاتی مورد تشویق قرار گیرد.

فاضلیان با تأکید بر اینکه یکی از مأموریت‌های مهم معاونت فرهنگی دادگستری استان البرز فراهم‌سازی بستری سالم برای ازدواج همکاران است گفت: در این راستا ارائه مشاوره به همکاران و مردم استان در قالب طرح «همسان گزینی» می‌تواند مثمر ثمر باشد.

وی در ادامه با تأکید بر ترویج ازدواج آسان و ارائه آموزش‌های لازم برای افراد در آستانه ازدواج تصریح کرد: زندگی مشترک فراز و نشیب‌های فراوانی دارد که شاید در بادی امر چندان نمایان نباشد اما با آغاز زندگی مشترک این سختی‌ها خود را نمایان می‌کند که با تکیه‌بر علاقه و عشق واقعی این موانع، برطرف می‌شود.

رئیس‌کل دادگستری استان البرز اضافه کرد: صبر لازمه زندگی مشترک است و زوجین نباید انتظار داشته باشند همه امکانات مادی در همان ابتدای زندگی فراهم شود؛ اکثر افرادی که زندگی مشترک دچار مشکل می‌شوند به این دلیل است که بدون برنامه‌ریزی و در نظر گرفتن واقعیات، زندگی خود را آغاز می‌کنند درحالی‌که با داشتن بینش کافی نسبت به آینده، صبر و گذشت و صداقت می‌توانند به‌خوبی زندگی مشترک را مدیریت کنند.

فاضلیان در پایان با تصریح بر اینکه حفظ زندگی مشترک مهم‌تر تشکیل آن است گفت: وجود اختلافات فرهنگی و سلیقه‌ای در ابتدای زندگی امری طبیعی است که با شناخت کافی و آگاهانه طرفین نسبت به هم این فاصله‌ها کمتر می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.