وزیرعلوم: دانشجو باید از طرف ماموران حراست دانشگاه احساس حمایت کند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر «ضرورت ایجاد زمینه های اعتماد در بین دانشجویان نسبت به عملکرد ماموران حراست» گفت: دانشجو باید از طرف ماموران حراست، احساس حمایت کند و ذهنیت دانشجو در مورد حراست باید با رفتار مهربانانه این کارکنان زحمتکش اصلاح شود.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، منصور غلامی در نشست مدیران حراست دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی با بیان اینکه طرح و بیان برخی مسائل به صورت اصولی و مستدل به تصمیم گیری مدیران کمک می کند، خاطرنشان کرد: کار ماموران حراست در محیط های دانشجویی به دلیل تغییر زود هنگام آنها باید با اعتماد و ظرافت خاصی همراه باشد و سعی شود ارتباط مطمئن بر اساس اعتماد متقابل با چهره های شاخص و تاثیر گذار دانشجویی به خصوص در تشکل های صنفی و سیاسی برقرار شود.
وی تاکید کرد: مسئولان و کارکنان ادارات حراست در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی باید نگاه حمایتی داشته باشند چرا که در این شرایط است که تاثیر حرف ها و عملکردها بیشتر می شود.
غلامی در این باره به مدیران حراست دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور توصیه کرد: تا حد ممکن مامورانی در دانشگاه ها به کار گرفته شوند که با رافت اسلامی و عطوفت و مهربانی با دانشجویان رفتار کنند.
وی با بیان اینکه افزایش برگزاری برنامه های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه ها می تواند تا حد زیادی به ایجاد فضای شور و نشاط توام با امید در فضاهای دانشجویی و دانشگاهی کمک کند، تصریح کرد: من به دانشجو و محیط دانشجویی اعتماد زیادی دارم.
وزیر علوم با قدردانی از تمام مدیران و کارکنان حراست در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی گفت: مدیریت حراست در دانشگاه ها اهمیت خاصی دارد و این بخش باید با تمامی مسئولان دانشگاهی تعامل داشته باشد و در این میان، همه خانواده دانشگاه باید در ایجاد این تعامل و هم افزایی مشارکت داشته باشند.
غلامی تاکید کرد: اعضای خانواده دانشگاه باید با تعصب خاصی از حق دانشگاه و دانشگاهیان دفاع کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.