ورود ۳ بالگرد امدادی به کشور / ۷۵ آمبولانس با رفع مشکل گمرک ترخیص می‌شوند

رئیس جمعیت هلال احمر از ورود سه بالگرد امدادی در اوایل سال آینده خبر داد و گفت: 75 دستگاه آمبولانس نیز با رفع مشکلات گمرک تا انتهای سال جاری وارد ناوگان امدادی هلال احمر می‌شوند.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، علی‌اصغر پیوندی در نشست خبری با اشاره به وظایف جمعیت هلال‌ احمر اظهار کرد: این مجموعه که به‌ صورت امدادی، خیریه و انتفاعی اداره می‌شود وظایف مختلفی از جمله تکریم و کرامت بخشیدن به افراد در حوادث و نیز ترویج روحیه صلح در ایام دیگر را بر عهده دارد که باید این روحیه را گسترش داد.

وی زلزله کرمانشاه را نمونه‌ای عینی برای بسیج شدن همه امکانات در راستای کمک به زلزله‌زدگان و کاهش تلفات دانست و افزود: در این حادثه یک هزار و ۹۵۰ روستا خراب و هفت شهر دچار مشکل شد و بالغ‌ بر ۶۲۰ نفر تلفات و بیش از ۹ هزار نفر دچار مصدومیت شدند که تعداد زیادی آسیب‌های نخاعی ایجاد شد.

رئیس جمعیت هلال احمر هلال‌احمر را مأمنی مناسب برای تکریم و همدردی با آلام بشری دانست و افزود: بر مبنای اساسنامه این جمعیت باید با اصل وجودی انسانی در مشکلات از همگان حمایت کنیم و بدون نگاه به نژاد، رنگ و زبان کمک‌های خود را اشاعه دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به وجود برخی مشکلات گمرکی امید است تا پایان سال ۷۵ آمبولانس نجات وارد سیستم امدادی کشور شود تا در ایام نوروزی قابل استفاده و بهره برداری باشند.

پیوندی در پایان به استقرار بالگرد در استان‌ها اشاره کرد و گفت: سه بالگرد در اوایل سال ۹۷ وارد سیستم امدادی کشور می‌شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.