لزوم تقویت فرهنگ برخورد مناسب توأم با اخلاق مداری با مراجعه کنندگان به مراکز انتظامی

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه تحقق سریع طرح تحول کلانتری و پاسگاه ها نیازمند تلاش و اهتمام آحاد فرماندهان و کارکنان است، گفت: فرهنگ برخورد مناسب توأم با اخلاق مداری با مراجعه کنندگان به مراکز انتظامی باید تقویت و ترویج شود.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در نشست تخصصی دبیران کمیسیون های تحول کوپ(تحول کلانتری و پاسگاه ها) و مسئولان کمیته های سلامت اداری و صیانت فرماندهی انتظامی استان های سراسر کشور با اشاره به شرفیابی فرماندهان و مسئولان ارشد ناجا به محضر فرمانده کل قوا همزمان با هفته نیروی انتظامی در مهرماه سال گذشته، افزود: یکی از مطالبات مقام معظم رهبری توجه به کلانتری ها و ایجاد تحول در این راستا بوده است. مطابق فرمایش معظم له، طرح تحول کلانتری و پاسگاه ها در دستور کار قرار گرفت و در این راستا شورای عالی تحول کلانتری و پاسگاه ها تشکیل و تحول آنها به جد دنبال شد.
وی با تأکید بر اینکه عملکرد مطلوب نیروهای مسلح اعم از نیروی انتظامی ، سپاه و ارتش رضایت‌مندی مردم از نظام را در پی دارد، گفت: تحقق طرح تحول کلانتری و پاسگاه‌ها نیازمند اهتمام و تلاش آحاد فرماندهان و کارکنان نیروی انتظامی است.
سردار اشتری با بیان اینکه برخورد مناسب و اخلاق مدارانه با مردم در مراکز انتظامی به‌ویژه کلانتری‌ها، مطالبه و انتظار مقام معظم رهبری از نیروی انتظامی است، تأکید کرد: همه باید تلاش کنیم این مطالبه و انتظار معظم له را به‌خوبی پاسخ دهیم.
فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد: سیاست ناجا تحقق تدبیر رهبری مبنی بر ‘اقتدار توأم با رأفت، مهربانی و عدالت است’ ، باکسانی که به حقوق مردم تجاوز و تعدی، آسایش مردم را سلب می‌کنند با اقتدار و بدون اغماض برخورد می‌کنیم، اما اقتدار توأم با رأفت پلیس برای همه مردم است.
وی با تأکید بر لزوم ترویج و تقویت فرهنگ برخورد مناسب توأم با اخلاق مداری با مراجعه‌کنندگان به مراکز انتظامی گفت: کشف علمی جرم، بهره‌مندی از فناوری به‌روز، به‌کارگیری نیروی متخصص و متبحر از اقدامات مهم ما است در تلاشیم با خدمت صادقانه و خالصانه، مطلوب‌ترین خدمات را به مردم عزیز ارائه دهیم.
این مقام عالی انتظامی ادامه داد: اگر فردی از روی سلیقه نگری خود را محق برخورد بد با مردم و دیگران می‌داند، باید پس از ارائه تذکرات لازم و تکرار رفتار بدش، عذرش را بخواهیم، چراکه هیچ توهین و بی‌احترامی نسبت به مراجعه‌کنندگان پذیرفته نیست.
فرمانده نیروی انتظامی بابیان اینکه ملاک عمل پلیس تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری است، گفت: نیروی انتظامی به حول و قوه الهی در مسیر خدمت به مردم حرکت می‌کند، در کشور هیچ سازمانی با این تنوع ، گستردگی و اثرگذاری مأموریت وجود ندارد، باید قدر این مهم یعنی ؛ توفیق به خدمت را بدانیم و از همه ظرفیت‌ها برای پیشبرد اهداف و مأموریت‌ها بهره ببریم.
سردار اشتری تأکید کرد: باید تلاش کنیم میزان اعتماد و رضایتمندی مردم از پلیس روزافزون شود و ‘الگوی رفتاری’ متناسب و در شأن نظام و انقلاب اسلامی ارائه دهیم.
وی با اشاره به ناآرامی‌های اخیر در کشور ، اضافه کرد: پلیس در اغتشاشات هوشمندانه، با برنامه‌ریزی، عقلانیت، اقتدار توأم با خویشتنداری ظاهر شد و در عین دستگیری‌های هوشمندانه، از هیچ سلاح جنگی بهره نبرد، همه موفقیت‌ها را مرهون عنایات خداوند متعال و تدابیر مقام معظم رهبری هستیم چراکه رویکرد پلیس ؛ توجه بر تدبیر فرماندهی کل قوا مبنی بر ‘اقتدار توأم با خویشتنداری’ بود، که خوشبختانه این رویکرد و رویه پلیس، تقدیر و تشکر مردم و مسئولان را در پی داشت.
سردار اشتری اضافه کرد: هرچند احتمال وجود درصدی اشکال و خطا در هر سازمانی وجود دارد اما علیرغم تنوع و گستردگی مأموریت‌ها ، امروز نیروی انتظامی جزء پاک دست‌ترین سازمان‌ها در کشور است .
وی با اشاره به وجود رویکرد تلاش برای ارتقاء و بهبود وضعیت معیشتی کارکنان بیان کرد: حل مشکلات معیشتی کارکنان دغدغه جدی بنده و هیئت‌ رئیسه ناجا است و در این راستا نیز گام‌های مطلوبی ازجمله پرداخت مطالبه عطر گل یاس، بهبود و افزایش حقوق برداشته‌ شده است، باید بگویم بهبود و ارتقاء وضعیت معیشتی کارکنان همچنان در دستور کار است.
فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با اشاره به اهمیت ‘انگیزه دهی ‘ و ‘تزریق امید’ در میان کارکنان افزود: در شرفیابی خدمت مقام معظم رهبری ایشان خطاب به بنده و سایر فرماندهان نیروی انتظامی فرمودند؛’ روحیه بدمید ‘ ، این مهم بیانگر اهمیت موضوع انگیزه بخشی به کارکنان است.
وی خطاب به فرماندهان و مسئولان ارشد نیروی انتظامی گفت: فرماندهان با کارکنان با رعایت ضوابط قانونی و سازمانی؛ رفتاری پدرانه، برادرانه، دلسوزانه و تعاملی داشته باشند ، چرا که معتقدیم ایجاد تعامل فرماندهان با کارکنان و زیرمجموعه در تحقق اهداف پلیس بسیار کارگشا است.
سردار اشتری تأکید کرد: هر مدیری که بتواند در مجموعه همدلی و همزبانی ایجاد کند به موفقیت خواهد رسید ، تحقق این رویکرد باعث نتیجه بخشی بهتر در مأموریت ها و کاهش جرائم در سازمان می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.