هاشمی: انتظارات مردم از جمهوری اسلامی را بشنویم

رییس شورای شهر تهران اعلام کرد:‌ انتظار مردم از مسولان بازگشت به شعارها و روحیات ابتدایی انقلاب است.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، محسن هاشمی در چهل و سومین جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه در ایام دهه فجر قرار داریم گفت:‌ امروز سالروز صدور حکم ریاست دولت موقت از سوی امام خمینی(ره) برای مهندس بازرگان هستیم که این حکم توسط آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در حضور امام قرائت شد و شاید بی‌مناسبت نباشد با توجه به شرایط فعلی جامعه، به بازخوانی تاریخ انقلاب اسلامی و به بیان نکاتی بپردازیم.

وی با بیان اینکه انقلاب مردم یک گام تکاملی در راستای تلاش‌ها، در طول سده اخیر محسوب می شود ادامه داد: انقلاب مشروطه و نهضت ملی شدن نفت دو جنبش اجتماعی فراگیر دیگری بود که پیش از انقلاب ناکام شده بود وشاید اگر تجربه این دو نبود میزان مصمم بودن مردم نسبت به سرنگونی نظام پهلوی متفاوت بود.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک تجربه تاریخی بود گفت: تجربه‌ای  مانند سایر تجربه‌های یک ملت توام با سعی و خطا، دستاوردها و هزینه‌ها ،‌افتخارات و تاسف‌ها، اشک‌ها و لبخند و ….بوده است.

هاشمی با بیان اینکه باقی ماندن در تاریخ و حسرت خوردن برای گذشته دردی را از امروز دوا نمی‌کند گفت:‌اگر از دادن تاوان اشتباهاتمان در گذشته ناراحتیم در عملکرد امروز خود دقت کنیم تا آن اشتباهات تکرار نشود. از سفر کارتر به تهران تا سقوط نظام پهلوی تنها یک سال سپری شد و زمانی که رییس جمهوری ایالت متحده ، ایران را جزیره ثبات خاورمیانه خواندکسی احساس نمی‌کرد این ثبات دستخوش دگرگونی بی سابقه شود که نه تنها ایران بلکه جهان را دچار تحول کند.

هاشمی با بیان اینکه اکنون وارث تجربه پرهزینه و گران‌سنگ هستیم گفت: شرط عقل آن است که نقاط قوت را حفظ و نقاط ضعف را بهبود یابیم و امروز نیز مانند گذشته صدای نارضایتی و اعتراض مردم را که با مشکلات شدید معیشتی و مطالبات پاسخ داده نشده اجتماعی درگیرند را می شنویم.

وی عنوان کرد:‌ انتظارات مردم از جمهوری اسلامی و انقلابی که هزینه داده است که به ثمر بنشیند با عملکرد فعلی سه قوه و سایر دستگاه ها و نهادهای مسوول فاصله دارد و به جای اینکه یک دیگر را متهم کرده و اعتراضات مردم، مشکلات و نارضایتی آنها را همانند سایر مسائل به مناقشه سیاسی تبدیل کنیم، بهتر است آن را بشنویم وهر شخص و نهاد قصور خود را در رقم زدن به وضع موجود  بپذیرد چرا که تزریق ناامیدی دوای درد نیست بلکه به جای آنکه مرهم باشد، نمک پاشیدن است.

هاشمی با بیان اینکه اکنون دهه چهارم انقلاب به پایان رسیده است گفت:  انتظار مردم از ما امسوولان پرهیز از برگزاری جشن‌ها، مراسم‌های تشریفاتی و بازگشت به روحیات ابتدایی انقلاب است.

وی با بیان اینکه صدای مردم را بشنوید گفت: قبل از آنکه برای شنیدن دیر شده باشد و اصلاح و خدمت صادقانه را شتاب ببخشیم. امروز همه حوزه‌های عمومی با نارضایتی مردم مواجه است؛ از شرایط اقتصادی و بی ثباتی قیمت ارز تا وضعیت قضایی و عملکرد قوه مققنه و نهادهای فرهنگی و اجتماعی؛ و در این حوزه مدیریت شهری نیز خالی از اشکال وضعف نیست. باید معترف شویم در شش ماه سپری شده از دوره مسئولیت ما انتظار عمومی از تحول در مدیریت شهری برآورده نشده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.