مشکلات بزرگ جز با همدلی، همفکری و کنار هم نشستن احزاب مختلف حل نخواهد شد

تولیت آستان حرم مطهر امام خمینی (ره) با تاکید بر اینکه هنوز بوی خون جوانان در سرزمین‌های اسلام که بر اثر تفکر غلط داعش بر زمین ریخته شد، استشمام می‌شود، گفت: مشکلات بزرگ جز با همدلی، همفکری و کنار هم نشستن احزاب مختلف حل نخواهد شد.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، حجت‌الاسلام سید حسن خمینی تولیت آستان حرم مطهر امام خمینی (ره) در آیین اختتامیه بیست و نهمین نشست کمیته دائمی کنفرانس بین المللی احزاب آسیایی با اشاره به نقش احزاب در اسلام اظهار داشت: حزب اگرچه لازمه مهم دنیای معاصر است اما کارکردهای آن در بخش های مختلفی از دیرباز در فرهنگ اسلامی وجود داشته است.

وی افزود: اصل حضور مستمر مردم در قدرت سیاسی به وسیله دو نهاد مهم بیعت و امر به معروف و نهی از منکر جز ارکان اندیشه اسلام است.

تولیت آستان حرم مطهر امام خمینی (ه) خاطرنشان کرد: حاکمان قدرت هیچ گاه از نظارت بی نیاز نبودند و باید این نظارت اعمال می‌شد.

حجت الاسلام خمینی با بیان اینکه تردیدی نیست این مهم در مواقع بسیاری انجام نشد، گفت: این دستور هم مانند بسیاری از دستور اسلام در دوره هایی از حکومت اسلامی مغفول ماند البته بحث موقت بودن قدرت سیاسی از اموری است شاید بعدها به فرهنگ سیاسی احزاب اضافه شده اما اصل محور بودن مردم در حاکمیت جامعه و اصل پذیرش مردم همواره مورد تاکید اسلام بوده و توسط حاکمان اسلامی مورد امر قرار گرفته است.

تولیت آستان امام راحل خاطرنشان کرد: پس از اینکه یک حاکم تصدی امر حاکمیت کرد وظیفه مردم تمام شده نیست بلکه باید با امر به معروف و نهی از منکر همواره بر آنان نظارت داشته باشند.

وی در خصوص لزوم تاسیس حزب گفت: شاید در گذشته فرد می توانست به تنهایی واقعیت جامعه را بفهمد و بتواند در راستای تغییر جامعه به سمت بهبود اثرگذاری داشته باشد اما تردیدی نیست امروزه در جامعه جهانی با توجه به پیچیدگی های مهم جوامع، شناخت خوب از بد، معرفت به راه صحیح، آشنایی با راه های نوین از عهده یک نفر خارج است.

حجت الاسلام خمینی گفت: امروزه دنیا هم برای کار جمعی در حوزه شناخت واقعیت ها و راه صحیح و شناخت درست از غلط و بهترین راه نیازمند احزاب و همگرایی است و هم برای اینکه به وظیفه خود عمل کنند و آنچه که صحیح می دانند در مقام عمل اعمال نظر کنند.

وی خاطرنشان کرد: به این جهت قانون اساسی از آرمان های اسلام وام گرفته و اصل حزب را به عنوان یک واقعیت اسلامی و نیاز امروز ما پذیرفته و از آغاز انقلاب احزاب مختلف شکل گرفته است.

حجت الاسلام خمینی معتقد است که در مقیاسی بزرگتر در جامعه انسانی نیز ما احتیاج به با هم بودن داریم. مشکلات بزرگ امروز جز با همدلی و همفکری و کنار هم نشستن احزاب مختلف حل نخواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه امروز بشریت از مسایل مختلفی رنج می برد، اظهار کرد: امروز دوری انسان ها را از معنویت شاهدیم و انسان ها با دور شدن از معنویت با دردهای بی درمان دچار هستند.

تولیت آستان مطهر حرم امام راحل با تاکید بر اینکه امروز انسانیت از جنگ و فقر رنج می برد، خاطرنشان کرد: چقدر ما در کنار گوشه کنار خود رنج هم نوعان خود را در جنگ دیدیم؛ جنگ هیچ رنگ مورد پسندی ندارد و هیچ جا زیبنده نیست چقدر کودکان در اثر آلام جنگ اذیت شدند.

حجت الاسلام خمینی تصریح کرد: امروز بشریت از بسیاری از مشکلات رنج می برد و این رنج ها رنج تک تک ما است.

وی با طرح این پرسش که بالا بردن سطح معلومات در دنیا چقدر می تواند به آسایش مردم کمک کند، گفت: امروز فقر و فساد خرافه و دگماتیسم اسلامی و غیر اسلامی باعث نسل کشی شده است.

تولیت استان مطهر امام راحل ادامه داد: هنوز بوی خون جوانان در سرزمین های اسلام که بر اثر تفکر غلط داعش بر زمین ریخته شد، استشمام می‌شود.

حجت الاسلام خمینی خطاب به حضار گفت: دور هم جمع شدن احزاب را مبارک بدانید چون یک گام در جهت همدلی و هم‌افزایی توان‌های ما است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.