اگر شورای شهر از برنامه توانمندی برخوردار باشد مدیریت شهری به بهترین حالت انجام می‌شود

رئیس شورای شهر تهران گفت: اگر سیستم شهری و شورای شهر از یک برنامه توانمندی برخورد دار باشد مدیریت شهری به بهترین حالت ممکن انجام می شود.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران در بیست و نهمین نشست کمیته دائمی کنفرانس بین المللی احزاب آسیایی با اشاره به احزاب سیاسی و توسعه شهری اظهار داشت: ما ناگزیر هستیم تا توسعه پایدار شهری را در راستای توسعه فرهنگی و اجتماعی دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۰ کلان شهر دنیا در آسیا هستند افزود: قاره آسیا به بیش از ۴۸ بخش شهری تقسیم بندی شده اند و قاره آسیا از آب و هوای مختلفی تشکیل شده.

رییس شورای شهر تهران تصریح کرد: تحلیل های مختلف نشان می دهد آلمان، سویس و کشورهای معاهده بین المللی حفاظت محیط زیستی را اجرا و متعهد به اجرای این عهدنامه شده اند.

هاشمی خاطرنشان کرد: کشور استرالیا در این زمینه حزب مستقل دارد که در زمینه حفاظت محیط زیستی فعالیت می کند و هدف آن حل مشکلات در این زمینه است چرا که معتقد هستند احزاب سیاسی آزادی خواهان در این بخش معتقدند که اقتصاد و محیط زیست به هم وابسته هستند.

وی گفت: در جوامع مردم سالار احزاب نقش مهمی در رسیدن به توسعه پایدار شهری دارند و توان مردمی را به منصه حضور می آورند تا از این طریق بتوانند به توسعه پایدار برسند.

رییس شورای شهر تهران گفت: اگر سیستم شهری و شورای شهر از یک برنامه توانمندی برخورد دار باشد مدیریت شهری به بهترین حالت ممکن انجام می شود.

هاشمی گفت: برای حل مشکلات موجود می توان از منابع مختلف مالی مدیریت کنیم تا بتوانیم به یک توسعه پایدار دست یابیم و این کار بدون شرکت معماری و مردم امکان پذیر نیست.

وی گفت: در این زمینه نهاد های مردم محور و احزاب مختلف می توانند نقش اساسی در توسعه پایدار شهری به وجود باورند که همه این ها می تواند زیر نظر احزاب سیاسی قرار بگیرند و مدیریت شوند

وی با اشاره به نقش آیت الله هاشمی در توسعه پایداری گفت: مرحوم هاشمی رفسنجانی یکی از مدافعان انقلاب اسلامی بوده و در زمینه توسعه پایدار تلاش زیادی برای ایجاد احزاب مختلف احزاب سیاسی داشتند تا مدیریت شهری و کشوری از طریق مردم باشد.

وی افزود: مرحوم هاشمی معتقد بودند اگر اینگونه نباشد ما به موفقیت های کوتاه مدت می رسیم.

وی در پایان گفت: اگر احزاب سیاسی بخواهند با بهترین نگرش توسعه پایدار شهری را پیش ببرند می توانند همیشه با رای مردم این مراحل را به آخر برسانند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.