اروپا از نظر روابط اقتصادی با ایران دارای منافع غیرقابل انکاری است/باید حضورمان در مجامع جهانی پررنگ‌تر از گذشته باشد

رئیس اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر اینکه ایران بر مواضع اصولی خود پایبند است و خواهد بود، گفت: دیپلماسی اقتصادی از طرف فعالان اقتصادی مورد توجه است و باید با مسئولان دیپلماسی سیاسی هماهنگ باشیم و این دو یکدیگر را تقویت کنند.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، غلامحسین شافعی رییس اتاق بازرگانی ایران در حاشیه دومین روز کنفرانس بین‌المللی احزاب آسیایی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اختصاص یک و نیم میلیارد دلار از سوی فرانسه برای کمک به صادرکنندگان این کشور و خریداران ایرانی خدمات و کالاهای فرانسوی، اظهار داشت: اروپا از نظر روابط اقتصادی هم در ایران دارای منافع غیرقابل انکاری است و هم با وجود ایران دسترسی شان به بازارهای منطقه آسان تر می شود.

وی با تاکید بر اینکه ایران بر مواضع اصولی خود کاملا پایبند است و خواهد بود، گفت: در مورد مسایل اقتصادی نیز دیپلماسی اقتصادی از طرف فعالان اقتصادی مورد توجه است که با مسئولان دیپلماسی سیاسی هماهنگ باشیم و این دو یکدیگر را تقویت کنند.

شافعی تصریح کرد: معتقدیم در شرایط موجود باید حضورمان در مجامع جهانی پررنگ‌تر از گذشته باشد و در جهت تقویت روابط اقتصادی به ویژه با کشورهای اروپایی فعالیت دو چندان کنیم.

به گفته وی، مطمئنا اروپا در این زمینه به منافع خود خارج از این که دیگران چه نظری دارند، توجه می کنند. اروپا از نظر روابط اقتصادی هم در ایران دارای منافع غیرقابل انکاری است و هم با وجود ایران دسترسی شان به بازارهای منطقه آسان تر می شود.

رییس اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد: از این نظر تقویت روابط با ایران یک برنامه استراتژیک برای سایر کشورها در جهت دسترسی به اقتصاد منطقه است.

طبق گفته شافعی، در شرایط موجود فعالان اقتصادی با تمام توان به دنبال بالا بردن همکاری های اقتصادی با تمام کشورها از جمله اروپا هستند و این مساله‌ای هم که فرانسه اعلام کرده است راه گشایش جدیدی است برای این که صادرکنندگان ایرانی بتوانند از این موقعیت استفاده مناسبی بکنند و دیگر کار به گذشته نمی‌تواند برگردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.