تاریخ کشت کلزا در گلستان تا ۱۰ آذر تمدید شد

رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی سازمان جهادکشاورزی استان گلستان گفت: بر اساس گزارش اداره‌هواشناسی، سرمای خاصی در استان گلستان نخواهیم داشت به همین منظور تاریخ کاشت کلزا در استان تا 10 آذرماه جاری تمدید شد.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، علی موسی‌خانی در گفت و گو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های هواشناسی سرمای خاصی تا آذرماه جاری در سطح استان گلستان نخواهیم داشت و به همین منظور کشاورزان تا ۱۰ آذرماه جاری فرصت دارند تا به کشت کلزا اقدام کنند.

وی در خصوص کشت کلزا تصریح کرد: خوشبختانه در سطح استان گلستان استقبال بسیار خوبی برای کشت کلزا صورت گرفت و یک کمیته پایش پیش‌‌آگاهی محصولات زراعی در سازمان کشاورزی گلستان برگزار شد.

رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی سازمان جهادکشاورزی استان گلستان با بیان اینکه  کشت کلزا تا ۱۰ آذر تمدید شد، ابراز کرد: با توجه به اینکه برخی کشاورزان بذر کلزا را دریافت کردند و به دلیل عدم بارندگی در سطح استان گلستان مخصوصا در شرق استان از جمله شهرستان‌های گنبدکاووس، کلاله و مراوه‌تپه و گالیکش فرصت کشت کلزا را در مزرعه خود پیدا نکردند تاریخ کشت کلزا تا ۱۰ آذر ماه تمدید شد تا کشاورزانی که کشت کلزا را انجام ندادند این فرصت را پیدا کنند.

موسی‌خانی در خصوص برداشت محصول سویا در سطح استان گلستان بیان کرد: کشاورزان در برداشت محصولات سویا عجله نکنند زیرا هنوز محصول سویا به رطوبت استاندارد نرسیده است و برداشت زودتر از موعد نباید صورت گیرد این امر باعث خسارت به کشاورزان خواهد شد.

وی ابراز کرد: کشاورزان در هنگام برداشت محصول سویا باید توجه داشته باشند که خاک و کلوخه همراه آن جمع‌آوری نشود زیرا باعث افت عملکرد سویا خواهد شد و به کشاورزان ضرر خواهد رسید.

رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی سازمان جهادکشاورزی استان گلستان یادآور شد: متاسفانه برخی کشاورزان در مزارع سویای خود به عارضه غلاف‌بندی دچار شدند و برخی از بوته‌ها سبز مانده است و کشاورزان باید لکه‌هایی که در مزارع سویا سبز مانده است را برداشت نکنند در غیر اینصورت تمام محصولی که برداشت می‌شود به لحاظ رطوبت و مواد خارجی افزایش می‌یابد و باعث افت محصول خواهد شد.

موسی‌خانی با تاکید بر اینکه رطوبت استاندارد محصول سویا ۱۲ درصد است، بیان کرد: محصولی قابل تحویل است که رطوبت آن کمتر از ۲۰ درصد باشد و مواد خارجی زیر هشت درصد باشد و محصولاتی که بالاتر از این نرم را دارند مراکز خرید قادر به خرید آن نخواهند بود.

وی با تاکید بر اینکه کشاورزان محصول سویا را به موقع برداشت کنند، تصریح کرد: رطوبت استاندارد محصول زراعی ۱۲ و مواد خارجی دو درصد است و کشاورزان به این نکات مهم باید توجه کافی داشته باشند تا با افت عملکرد محصول زارعی همراه نشوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.