اجرای فاز سوم طرح ارزیابی بهداشت محیطی، سلامت در بلایا و مبارزه با بیماری در مناطق زلزله‌زده

فرمانده بهداشت، درمان و امداد ارتش گفت: پس از اتمام فاز درمانی و اضطرار، خدمت رسانی به زلزله زدگان وارد مرحله ارائه خدمات بهداشتی شد و از شب گذشته طرح ارزیابی بهداشت محیطی، سلامت در بلایا و مبارزه با بیماری در مناطق زلزله‌زده آغاز شده است.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از روابط عمومی ارتش امیر جلیل رجبی فرمانده بهداشت، درمان و امداد ارتش گفت: پس از اتمام فاز درمانی و اضطرار، خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان وارد مرحله ارائه خدمات بهداشتی شد و از شب گذشته طرح ارزیابی بهداشت محیطی، سلامت در بلایا و مبارزه با بیماری در مناطق زلزله‌زده آغاز شده و طی روزهای آینده ادامه می‌یابد.

وی ضمن اعلام این خبر افزود: این خدمات با اعزام نه تیم بهداشتی شامل متخصص تغذیه، بهداشت محیط و روان و متخصص مبارزه با بیماری ها و اعزام خودروهای بهداشتی واکنش سریع و ارائه خدمات آموزش بهداشت فردی و اجتماعی و سمپاشی اطراف چادرهای محل اسکان زلزله زدگان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: اعزام تیم هشت نفره متخصصین سلامت در بلایا جهت ارزیابی و مدیریت آسیب دیدگان که ضمن آموزش، کار برنامه‌ریزی و پژوهش جهت استفاده در بحران‌های آینده را انجام می‌هند نیز از جمله اقدامات در فاز سوم فرماندهی بهداشت، درمان و امداد ارتش خواهد بود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.