طرح شامد به یاری تولیدکنندگان و پدیدآورندگان اثر آمده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اظهار کرد: یکی از آسیب‌های فضای مجازی زیرپاگذاشتن حقوق صاحب اثر است، طرح شامد طرحی است که در این زمینه به یاری تولید کنندگان و پدیدآورندگان اثر آمده است.

0

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز و به نقل از ستاد خبری یازدهمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال، سید عباس صالحی عصر امروز (۲۵ آبان ماه) در ششمین روز از برگزاری یازدهمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در این نمایشگاه حضور یافت و به بازدید از بخش‌های مختلف نمایشگاه پرداخت.

وزیر فرهنگ و ارشاد در نشستی در استدیو هوشمند نمایشگاه در سخنانی اظهار کرد: فعالان عرصه دیجیتال طلایه داران کشور هستند و خط شکنی کرده‌اند. حوزه فضای مجازی فرصت‌های خاصی را برای بشر فراهم کرده است و همچنین امکان دریافت اطلاعات زیاد در زمان کوتاه را فراهم کرده است.شما می‌توانید در این فضا با سرعت بسیار حجم زیادی از اطلاعات را دریافت کنید. فضای مجازی امروز فضای زمانی و مکانی را درنوردیده است.

صالحی با بیان اینکه فضای مجازی فرصت‌های بسیار دیگری را نیز برای بشر فراهم کرده است، گفت: این به معنی نیست که آسیب و تهدید در این فضا وجود ندارد.

او همچنین درباره طرح شامد گفت: از مهمترین آسیب‌های فضای مجازی این است که تولیدکنندگان اثر احساس کنند به عنوان پدیدآورندگان اثر حقوقشان زیرپا گذاشته می‌شود و طرح شامد طرحی است که در این زمینه به یاری تولید کنندگان و پدیدآورندگان اثر آمده است .

او تاکید کرد: در شرایطی که منابع اطلاعاتی زیاد است و بشر در عصر تراکم اطلاعاتی قرار دارد، باید منبع اعتبارسنجی داشته باشیم. طرح شامد با اعتبار بخشی کمک می‌کند کسانی که به دنبال منابع مهمتر و معتبرتر هستند به راحتی به این منابع دسترسی پیدا کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.