برنامه همکاری بانک‌ها و موسسات مالی ایران و نروژ

برنامه همکاری‌ اقتصادی و مالی بین بانک‌ها و موسسات مالی ایران و نروژ در دیدار رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و سفیر نروژ مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، محمد خزاعی، رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران طی سخنانی در دیدار با سفیر نروژ، ضمن قدردانی از رویکرد خردمندانه اتحادیه اروپا از جمله نروژ در قبال توافق هسته ای و تحولات منطقه، بر اهمیت استمرار و تعمیق روابط ایران و نروژ تاکید کرد و سابقه مناسبات دو کشور را بسیار مطلوب خواند.

وی، گشایش خطوط اعتباری، همکاری در بخش فایناس و تامین مالی پروژه ها و همچنین روابط میان موسسات مالی و بانکی دو کشور را به عنوان بستری برای افزایش همکاری های متقابل، ارزیابی کرد.

این گزارش حاکی است، سفیر نروژ نیز طی سخنانی در این دیدار، در راستای رویکرد اتحادیه اروپا، بر حمایت کامل کشورش از توافق هسته ای و سند برجام تاکید کرد. وی همچنین در این دیدار، فرصت ها و امکانات همکاری و گسترش مناسبات همه جانبه با کشورمان را بسیار متنوع و مناسب ارزیابی کرد.

سفیر نروژ بر تمایل عمیق این کشور برای افزایش همکاری های جاری با ایران و گشایش فصلی جدید در روابط متقابل دو کشور به ویژه در حوزه های نفت و گاز، انرژی های تجدیدپذیر، کشتیرانی، صنایع ماهیگیری و شیلات، کشاورزی مدرن و تعامل بخش های خصوصی دو کشور تاکید کرد.

بنا بر این گزارش، در جریان این دیدار برنامه همکاری های اقتصادی و مالی بین بانک ها و موسسات مالی دو کشور و مذاکرات فی مابین برای خطوط اعتباری مورد گفتگو قرار گرفت و توافقاتی در مورد نحوه ادامه مذاکرات و برنامه های آتی صورت انجام شد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.