برق اضطراری سرپل ذهاب وارد مدار شد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل توانیر از وارد مدار شدن پست ۶۳ کیلوولت سرپل ذهاب در کوتاه‌ترین زمان پس از وقوع زمین لرزه خبر داد.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از پایگاه خبری توانیر، محمد ابراهیم نژاد با بیان این که پست سیار ۶۳ کیلوولت سرپل ذهاب از تمهیدات و برنامه‌های مدیریت بحران توانیر بود، خاطرنشان کرد: این پست سیار با هماهنگی صورت گرفته در کوتاه‌ترین زمان ممکن وارد مدار شد.

برپایه این گزارش، پست‌های سیار ( Mobile Substations )، پست‌های تبدیلی هستند که عمدتا تجهیزات سوئیچگیر آنها از نوع گازی بوده و به همراه ترانسفورماتور مربوطه روی یک یا چند تریلی نصب گردیده و به سهولت قابل انتقال از یک محل به محل دیگر هستند.

این پست‌ها عمدتا از یک فیدر فشار قوی، یک ترانسفورماتور قدرت و یک فیدر فشار ضعیف تشکیل شده و ظرفیت آن در مقایسه با پست‌های دائم کم است.

از مزایای عمده این نوع پست ها سرعت بسیار بالای راه اندازی و بهره برداری آنها ، همچنین امکان استفاده در چندین سایت مختلف است.

از جمله مزایای این پست ها، بهره گیری از آنها در مواقع بحران است که جریان برق در پست‌های دائم به هر دلیلی قطع می‌شود. در چنین شرایطی پست‌های سیار در کوتاه‌ترین زمان ممکن در محل مورد نظر قرار گرفته و وارد مدار می‌شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.