۲۰۰ واحد تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی استان قزوین شناسایی شد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین گفت: از ابتدای سال تاکنون ۲۰۰ واحد تولیدی صنعتی راکد شناسایی و جهت برطرف کردن مشکلات اقدام می‌شود.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، حمیدرضا خانپور  در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس آمارها از ابتدای سال تاکنون ۳۲ واحد تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی با دریافت تسهیلات به چرخه تولید بازگشتند.

وی بیان کرد: توسعه تولیدات و احیای واحدهای صنعتی تولیدی راکد امری اساسی و حائز اهمیت بوده که باید در دستور کار قرار گیرد و خوشبختانه بانک‌های عامل در این زمینه همکاری و مشارکت دارند تا شاهد رونق اشتغال و تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باشیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین تصریح کرد: کمبود نقدینگی، نداشتن بازار فروش، کمبود سرمایه در گردش و ثابت از جمله مشکلات عمده واحدهای تولیدی بوده که باید جهت شناسایی و رفع این مسائل اقدامات لازم را انجام داد.

خانپور ادامه داد: امسال در طرح تسهیلات بهین‌یاب، موضوع نوسازی و بازسازی تجهیزات واحدها نیز مدنظر قرار گرفته و در این زمینه نیز تسهیلات موردنیاز اعطا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تاکنون مبلغ ۱۸۴ میلیارد تومان تسهیلات به ۴۲ واحد و طرح صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین که از طریق سایت بهین یاب ثبت نام کردند پرداخت شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین بیان کرد: اشتغال پایدار و رونق تولید نیازمند مشارکت و تعامل مدیران دستگاه‌های اجرایی بوده و باید در اولویت قرار گیرد تا شاهد توسعه تولید کالاهای مرغوب ایرانی باشیم.

خانپور ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون ۲۰۰ واحد تولیدی صنعتی راکد شناسایی و جهت برطرف کردن مشکلات اقدام خواهد شد.

وی بر تداوم حمایت از صنایع کوچک و متوسط در راستای ایجاد اشتغال پایدار جوانان، رونق تولید و توسعه صادرات تاکید کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.