حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان ما برای اشتغال روستائیان و عشایر منابع ارزان قیمت در اختیار داریم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان ما برای اشتغال روستائیان و عشایر منابع ارزان قیمت در اختیار داریم.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران بیان داشت: امروز آئین نامه اجرایی قانون اشتغال روستائیان و شهرهای زیر ده هزار نفر را در دولت به اتمام رساندیم. تقریبا ۱۵ جلسه کارشناسی پیرامون این موضوع برگزار شده بود.

وی ادامه داد: بر اساس این مصوبه حدود ۶ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی در اختیار بانک توسعه تعاون و پست بانک، بانک کشاورزی و صندوق توسعه کار آفرینی و صندوق حمایت از کشاورزی قرار گرفت. به همین اندازه هم بانک‌ها خواهند آورد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان ما برای اشتغال روستائیان و عشایر منابع ارزان قیمت در اختیار داریم. نرخ این تسهیلات ۶ درصد است و تقریبا ۳ درصد با تدابیری که شد از طریق سپرده‌گذاری و کمک دولت به دست خواهد آمد.

وی گفت: بقیه نیز از صفر درصد صندوق توسعه ملی و ۱۸ درصد بانک‌ها تلفیق خواهد شد. تقریبا بخش‌هایی که باید از این تسهیلات استفاده می‌کنند مشخص شده است. بیش از ۴۰ درصد در بخش باغداری، صنایع جانبی کشاورزی، گردشگری و آی سی تی، دامداری، معدن و در بحث تولید پوشاک و کفش است.

وی خاطر نشان کرد: رسته‌های این طرح مشخص شده و کارگروه اشتغال استان به ریاست استاندار مسئول پیگیری این مساله است و دبیری آن با مدیر کل کار، اشتغال و رفاه اجتماعی است.

ربیعی اظهار داشت: بخش‌هایی که بر شمردم را به کارگروه معرفی می‌کنند. بنای ما پاشیدن پول و دادن وام نیست. تدابیری اندیشیده شده است که افراد داوطلب باید آموزش فنی و حرفه‌ای را ببینند و وظظیه ما است که مهارت کامل را به این افراد بدهیم.

وزیر کار تاکید کرد: کار دیگر ما اتصال دادن آن‌ها به بازارهای ملی و جهانی است. تمام نقاط ضعف طرح‌های گذشته بررسی شده و بر آن اساس با دقت فراوان بررسی می شود. از هفته آینده پول به حساب بانک‌ها ارسال و آئین نامه اجرایی و شیوه اجرائی آن را نیز ظرف یک هفته به استان‌ها ارسال خواهیم کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.