ابلاغ نقشه محدوده عرصه مجموعه فرح آباد ساری

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از ابلاغ نقشه محدوده عرصه حریم و ضوابط حفاظتی و معماری مربوط به اثر ملی فرهنگی و تاریخی فرح آباد ساری خبر داد.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز، دلاور بزرگ‌نیا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این نقشه حفاظتی در کمیته جرایم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور مصوب و به مازندران ابلاغ شد تا این اثر ارزشمند صفوی در حفاظت و نظارت بیشتری مراقبت شود.

وی گفت: نقشه حریم مجموعه تاریخی فرح آباد ساری که در لیست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است به استانداری مازندران و سایر دستگاه های اجرایی مربوطه مانند دادستان عمومی و انقلاب استان مازندران، ریاست دادگستری شهرستان ساری، اداره کل راه و شهرسازی استان، دهیاری روستای فرح آباد به منظور رعایت ضوابط و اجرای آن در طرح های توسعه و عمران روستا ابلاغ شد.

بزرگ‌نیا یادآور شد: مجموعه حریم آثار مذکور در حفاظت و نظارت این سازمان است و هرگونه دخل و تصرف در محدوده حریم و تخلف از ضوابط حفاظتی مقرر برابر مواد ۵۵۸ تا ۵۶۸ از کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی تعزیرات و مجازات های بازدارنده جرم محسوب و مرتکب مشمول مجازات های قانونی می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.