افزایش ۳ هزار مگاواتی ظرفیت نیروگاه ها تا پیک تابستان ۹۷

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید برق نیروگاه های حرارتی گفت: با وارد شدن ۳ هزار مگاوات نیروگاه حرارتی به مدار برق کشور، ظرفیت نیروگاهی کشور از مرز ۸۰ هزار مگاوات فراتر می رود.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از وزارت نیرو، محسن طرزطلب، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی در حاشیه برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران با بیان این مطلب که برنامه‌های تأمین برق پیک سال آینده در دستور کار قرار دارد، افزود: تا پیک تابستان سال آینده ۳ هزار مگاوات نیروگاه برق حرارتی وارد مدار می‌شود. با وارد شدن ۳ هزار مگاوات نیروگاه حرارتی به مدار برق کشور، ظرفیت نیروگاهی کشور از مرز ۸۰ هزار مگاوات فراتر می رود.

وی با بیان اینکه تجهیزات تولید برق کشور در حد استاندارد جهانی و قابل رقابت با محصولات خارجی است، افزود: توربین‌های بخاری و گازی ساخت داخل با توربین‌های ساخت شرکت‌های اروپایی قابل رقابت است. یکی از طرح‌هایی که در سالجاری به نتیجه رسیده است ارتقای توربین‌های گازی کلاس E بود که باعث افزایش ظرفیت و راندمان این محصول شده است.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه شرکت زیمنس و آنسالدو نیز این طرح را اجرایی کرده‌اند، افزود: ایران نیز این طرح را با ستفاده از دانش بومی عملیاتی کرده که در این خصوص موفق بوده است و تلاش می‌کنیم تا راندمان نیروگاه‌های مورد نیاز را با استفاده ازاین طرح ارتقا دهیم.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید برق نیروگاه‌های حرارتی با اشاره به اینکه در دنیای رقابت حضور شرکت‌های خارجی سبب خواهد شد که فضایی رقابتی افزایش یابد افزود: هفدمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران با توجه به حضور گسترده شرکت‌های داخلی و خارجی سبب می‌شود تا ضمن ارتقا و بهبود کیفیت محصولات داخلی، فضا برای توسعه صادرات نیز ارتقا یابد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.