نظارت دقیق بر نحوه صدور و فروش بلیط پروازهای ویژه اربعین و مقابله با گران فروشی

دومین جلسه کارگروه تخصصی راه و شهرسازی معاونت حقوق عامه دادستانی کل کشور با محوریت بررسی وضعیت و مشکلات سفرهای زمینی و هوایی زائران اربعین برگزار شد.

0

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، در این جلسه که به ریاست محمد جواد حشمتی معاون حقوق عامه دادستانی کل کشور برگزار شد،معاون و مشاور وزیر راه و شهرسازی،رییس سازمان هواپیمایی کشور،مدیرعامل فرودگاه های کشور،رییس دفاتر مسافرتی ایران و دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی به علاوه نمایندگان ناجا، ستاد اربعین،سازمان میراث فرهنگی و … حضور داشتند.

محمد جواد حشمتی معاون حقوق عامه دادستان کل کشور در این جلسه بر ضرورت نظارت دقیق بر روند پروازها و حل و فصل مشکلات مربوط به تاخیر در پروازها تاکید کرد.

نظارت دقیق بر نحوه صدور و فروش بلیط پروازهای ویژه اربعین و مقابله با گران فروشی بلیط از دیگر محورهای مورد بحث در این جلسه بود.

در این جلسه بر ضرورت اطلاع رسانی بیشتر از نحوه فعالیت دفاتر و آژانس های فروش بلیط پروازهای ویژه اربعین و افزایش آگاهی زائران از شرایط پروازها و تلاش برای کاهش هر چه بیشتر تاخیر در پروازها تاکید شد.

معاون دادستان کشور خواهان ساماندهی هرچه بیشتر و مطلوب تر در خصوص نحوه مواجهه با مردم و زائرانی شد که سفرشان به دلایل مختلف به تاخیر می افتد.

حشمتی همچنین بر ضرورت اطلاع رسانی مستمر و دقیق از تعداد،نام و نشانی آژانس ها و دفاتر فروشنده بلیط پروازهای اربعین به منظور جلوگیری از ایجاد بازار کاذب خرید و فروش تاکید کرد.

در این جلسه مقرر شد نظارت و بازرسی بیشتری در خصوص دلایل تاخیر در پروازها همچنین جهت بررسی نحوه فروش بلیط و شناسایی تخلف های مربوط به گران فروشی آن صورت گیرد تا در صورت فروش بلیط های گران تر از نرخ اعلام شده،مبالغ اضافه به مسافران بازگردانده شود.

در این جلسه همچنین نحوه خدمات دهی به زائران حسینی در سفرهای زمینی بررسی شد و با اعلام اینکه مشکل خاصی درخصوص انتقال زمینی مسافران اربعین وجود ندارد بر ضرورت نظارت دقیق و مستمر بر آن تاکید شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.